برگزاری همایش مقابله با تروریسم شانگهای در تاشکند

به گزارش تور چین ارزان، هفتمین همایش علمی در خصوص همکاری در مقابله با تروریسم و افراط گرایی بین المللی بین کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در تاشکندبرگزار شد.

برگزاری همایش مقابله با تروریسم شانگهای در تاشکند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در تاشکند، هفتمین همایش علمی و عملی در مسائل همکاری در مقابله با تروریسم و افراط گرایی بین المللی بین کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و کشورهای ناظر در تاشکند با حضور نمایندگان جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید.

این همایش توسط کمیته اجرایی ساختار منطقه ای ضدتروریسم سازمان همکاری شانگهای برگزار گردید.

آدینه خان غیاث اف رئیس کمیته اجرایی ساختار منطقه ای ضدتروریسم سازمان همکاری شانگهای در شروع این همایش مطالبی را در زمینه امنیت بین المللی اعلام کرد.

وی اضافه کرد: فعالیت شبه نظامیان در کشورهای همسایه به خصوص در افغانستان شروع شده است. تمام این موارد منجر به ایجاد پایگاه های جدید تروریستی در مرزهای سازمان همکاری شانگهای می گردد.

رئیس کمیته اجرایی ساختار منطقه ای ضدتروریسم سازمان همکاری شانگهای اظهار داشت: امروز ریسک بی ثباتی اوضاع در فضای سازمان همکاری شانگهای، سازمان های تروریستی از جمله داعش همچنان باقی مانده است.

به گفته وی، اوضاع کنونی در سوریه باعث شده است تا گروههای تروریستی به کشورهای دیگر منطقه از جمله افغانستان نقل مکان نمایند که در آینده خطراتی برای منطقه به وجود خواهد آمد. .

در این همایش کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و کشورهای ناظر در سازمان همکاری شانگهای بر لزوم انجام اقدامات موثر برای حل و فصل مسایل یاد شده تاکید کردند و در خصوص قابل قبول نبودن استفاده از استانداردهای دوگانه مطابق به فعالیت تروریستی هم عقیده بودند.

در این همایش همچنین پیشنهادات مشخص در خصوص تکامل اشکال و ابعاد همکاری های کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و کشورهای ناظر در سازمان همکاری شانگهای و سازمان های بین المللی مربوطه مورد آنالیز نهاده شد.

در این همایش نمایندگان سازمان های ذیصلاح کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای از جمله قزاقستان، چین، قرقیزستان، روسیه، هندوستان، پاکستان، تاجیکستان، ازبکستان، کشورهای ناظر در سازمان همکاری شانگهای از جمله جمهوری اسلامی ایران، افغانستان، مغولستان و بلاروس حضور داشتند.

همچنین ساختارهای مربوطه سازمان های بین المللی از جمله دبیرخانه سازمان همکاری شانگهای، اداره مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل متحد، مدیریت اجرایی کمیته ضدتروریستی شورای امنیت سازمان ملل متحد، مرکز منطقه ای سازمان ملل متحد در دیپلماسی پیشگیری برای آسیای مرکزی، سازمان امنیت و همکاری اروپا، گروه اوراسیا در مقابله با قانونی کردن درآمدهای جنایی و تامین اقتصادی تروریسم، مرکز هماهنگی اطلاع رسانی منطقه ای آسیای مرکزی در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و روانگردان، دبیرخانه سازمان پیمان امنیت دسته جمعی، سازمان های کشورهای مستقل مشترک المنافع نیز از جمله شرکت نمایندگان این همایش بودند.

سازمان همکاری شانگهای یک سازمان بین المللی بین دولتی است که در تاریخ 15 ژوئن سال 2001 میلادی در شانگهای چین از سوی قزاقستان، چین، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان تاسیس شده است.

در نشست این سازمان که در تاریخ 8 و 9 ژوئن سال 2017 میلادی در شهر آستانه پایتخت قزاقستان برگزار گردید، هندوستان و پاکستان عضو دائمی سازمان همکاری شانگهای شدند.

اکنون جمهوری اسلامی ایران، افغانستان، مغولستان و بلاروس اعضای ناظر این سازمان هستند.

ترکیه، سریلانکا، ارمنستان، آذربایجان، نپال و کامبوج شریک گفت وگو با این سازمان هستند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 687

به "برگزاری همایش مقابله با تروریسم شانگهای در تاشکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری همایش مقابله با تروریسم شانگهای در تاشکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید