به نام جک ما به کام تیم کوک ، اپل رقبای چینی را در روز مجردها شکست داد

اپل بالاترین رکورد فروش را در روز مجردهای چینی ها ثبت کرد و موفق شد با رقمی خیره کننده طی 24 ساعت رکوردگیری کند و این یعنی شکست سنگین برندهای چینی.

به نام جک ما به کام تیم کوک ، اپل رقبای چینی را در روز مجردها شکست داد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، روز مجردها در چین سال جاری با چندین رکورد همراه بود. از یک سو علی بابا موفق شد 231 میلیارد و 500 میلیون یوان برابر با 31 میلیارد دلار رکورد فروش ثبت کند. از سوی دیگر اپل رکورددار فروش محصولات خود در چین شد.

رکورد اپل در شرایطی ثبت شد که هواوی و شیائومی به ترتیب دوم و سوم بودند. پس از آن که علی بابا پرده از فروش خیره کننده خود برداشت، فهرستی از محصولات را در دسته های مختلفی که دارای بالاترین ارزش فروش بودند منتشر کرد. در این میان نام اپل به عنوان یک غول تجاری خارجی و غیر چینی در راس فروش برندهای الکترونیک بود.

غول تکنولوژی ایالات متحده یکی از 237 علامت تجاری بود که بیش از 100 میلیون یوان (14.36 میلیون دلار) فروش در طول یک روز را ثبت نموده بود.

با تور چین همراه باشید

البته علی بابا به طور دقیق تعیین ننموده که چه نوع آیفون هایی خریداری شده است،اما همین رکورد نیز برای علی بابا در حکم یک موفقیت بزرگ است. جالب است بدانید برخلاف سال های گذشته سامسونگ به شدت در جدول فروش سقوط نموده و به رتبه هشتم رسیده است.

اپل با وجود تعرفه های تجاری سنگین از سوی دو کشور ایالات متحده و چین علیه یکدیگر موفق شده به عنوان دومین کشور خارجی در چین رکورد گیری کند. بر اساس آخرین آمار، درآمد سالانه اپل در چین 16 درصد افزایش داشته است.

اما در این میان فراموش نکنیم که برندهای چینی نیز با کاروان پیشرفت همراه شده اند و هواوی و شیائومی با وجود همه سختی ها سایه به سایه برند اپل در مسیر پیشرفت قرار دارند.

منبع: انتخاب
انتشار: بروزرسانی: 23 اسفند 1397 شناسه مطلب: 227

به "به نام جک ما به کام تیم کوک ، اپل رقبای چینی را در روز مجردها شکست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به نام جک ما به کام تیم کوک ، اپل رقبای چینی را در روز مجردها شکست داد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید