بودجه بندی مناسب برای اجرای نوسازی در منزل

به گزارش تور چین ارزان، یکی از مهمترین قسمت های بازسازی، هزینه های اجرای آن و قیمت مصالح و تجهیزات مورد نظر می باشد. با توجه به المان هایی که در این فعالیت استفاده می گردد می بایست قیمت آجر نما، قیمت سنگ، قیمت سیمان و سایر ملزومات مورد استفاده را قبل از آغاز کار از اپلیکیشن ساختمانچی استخراج نمود تا بتوانید با یک بودجه بندی صحیح وارد این فرایند شوید.

بودجه بندی مناسب برای اجرای نوسازی در منزل

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

بازسازی آپارتمان یک اصطلاح عمومی است و به عملیاتی که به منظور تعمیر و نگهداری آپارتمان های موجود با کاربری های مسکونی یا تجاری انجام می شود اطلاق می شود. این تعمیرات می تواند تنها به منظور زیباسازی و یا تعمیرات اساسی بناهای تاریخی اجرا شود. برای بازسازی بناها عناصر مختلفی دخیل هستند. این فرایند شامل حذف قسمتی از ملات موجود در بنا و جایگزینی آن با ملات جدید است. معمولاً این کار تنها یک بار در طول عمر ساختمان اتفاق می افتد، اما اگر ملات اولیه به درستی ساخته شده باشد و ساختمان نیز به خوبی نگهداری شود ، به احتمال زیاد هرگز نیاز به انجام این کار نخواهد بود.

بازسازی شامل تعمیر قسمت هایی از ساختمان مانند دودکش ها، جان پناه ها، نرده ها، دیوار پله ها، پله ها، بخش های دیوار، شستشوی آجر نما و … است و بر اساس طرح و با استفاده از مصالح اصلی انجام می شود .

در بازسازی بنا، بسیار مهم است که پیمانکار شما از ملات مناسب استفاده کند. این مسئله موجب تفاوت بسیار در کیفیت کار خواهد شد. به خصوص برای ساختمان های تاریخی که احتمالاً ظاهری نمادین دارند و نمی خواهید به خطر بیفتند ، استفاده از ملات مناسب اهمیت بیشتری دارد. با اختلاط اشتباه ملات ، شما با ماده ای روبرو می شوید که با ملاتی که از قبل در بنا وجود دارد ، مطابقت ندارد. با توجه به زمان ساخت و ساز بنا ممکن است متوجه شوید که ملات استفاده شده از قبل ملاتی کاملاً متداول یا بسیار منحصر به فرد است. اگر به هر شکلی به کار بنایی ، از جمله ترمیم نیاز دارید ، مهم است که به دنبال یک متخصص ماهر و دارای تجربه در کارهای مختلف بنایی باشید.

فقط به دلیل اینکه یک ساختمان، سازه بنایی به نظر می رسد نمی توان گفت واقعاً سازه بنایی است بلکه ممکن است از روکش های آجری به جای آجرهای واقعی در آن استفاده شده باشد. سازه های بنایی واقعی سازه هایی هستند که در آنها سقف و کف از مصالح بنایی ساخته شده اند. این ساختمان ها معمولاً قدیمی تر و کوچکتر هستند. اگر این نوع بناها تقویت نشده باشند، از نظر ساختاری ضعیف تر از بناهای تقویت شده هستند زیرا این بدان معنی است که در طول عمرشان هیچ نوع مقاوم سازی در آن ها انجام نشده است. اگر این بناها تقویت شده باشند یعنی بعضی از تعمیرات سازه بنایی برای آن ها صورت گرفته، به ویژه اگر ساختمان قدیمی باشد این باعث می شود ساختمان برای زندگی ایمن تر شود.

برای ساختمان هایی که تنها روکش بنایی دارند الزاما نمی توان گفت به هیچ نوع بازسازی نیاز ندارند. درحقیقت ممکن است تعمیر ملات بین آجرها لازم باشد. این امر به ماندگاری ساختار بنا در طولانی مدت یاری می کند و از ساختمان در برابر آب و رطوبت حفاظت می کند.

منبع: اتاق
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1234

به "بودجه بندی مناسب برای اجرای نوسازی در منزل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه بندی مناسب برای اجرای نوسازی در منزل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید