بیکاری مسئله بزرگ یونان است

خبرنگاران: نخست وزیر یونان در تبادل نظر با یک روزنامه اتریشی بیکاری را مسئله بزرگ یونان عنوان نموده و گفت که بخصوص مسئله بیکاری جوانان به قدری فکر من را مشغول نموده که شب ها نمی توانم بخوابم.

بیکاری مسئله بزرگ یونان است

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آنتونیس ساماراس نخست وزیر یونان که از اول ژانویه سال جدید میلادی ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را هم عهده دار شده است در تبادل نظر با روزنامه اتریشی کوریر در پاسخ به این پرسش که اهداف شما برای ریاست دوره ای بر اتحادیه اروپا چیست گفت: ما باید برنامه های اتحادیه اروپا را در پیش گیریم؛ مثلا طرح اتحادیه بانکی را محقق کنیم. نگرانی اصلی ما اما رشد، بهبود اوضاع مالی و ایجاد صندلی های کاری جدید است

وی اضافه کرد: این موضوعات اولویت تمام اتحادیه اروپا است. بیکاری مسئله بزرگ یونان است؛ نرخ بیکاری در کشور ما بالغ بر 27 درصد بوده و شصت درصد جوانان هیچ شغلی ندارند. یک مسئله مهم دیگر موضوع مهاجرت است.

نخست وزیر یونان در ادامه گفت: بیکاری جوانان مانند نوعی جان کندن است. یک نسل کامل با این مسئله دست و پنجه نرم می نمایند. این موضوع به قدری فکر من را مشغول نموده که به خاطر آن شب ها نمی توانم بخوابم.

وی از تصمیمات خود برای مبارزه با این مسئله بزرگ خبر داده دو در بخش دیگری از این تبادل نظر به مسئله مهاجران غیر قانونی در یونان پرداخته و خاطر نشان کرد که من برای شما یک مثال می زنم. شمار بیکاران در یونان (حدود 1.4 میلیون نفر) دقیقا به اندازه شمار مهاجران غیر قانونی در کشور ماست. این دو مسئله با هم می توانند یک مخلوط قابل انفجار را بسازند که انسجام و پایداری اجتماعی را به خطر می اندازد.

وی در ادامه خود را موافق یک سیاست مشترک مربوط به مهاجران در اتحادیه اروپا نشان داده و گفت که این کافی نیست که ما تنها روی تراژدی مربوط به پناهندگان از جمله تراژدی اخیر در لامپدوسای ایتالیا واکنش نشان دهیم ، ما باید برای جلوگیری از این گونه اتفاقات کاری کنیم.

منبع: تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 30 شهریور 1398 شناسه مطلب: 499

به "بیکاری مسئله بزرگ یونان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیکاری مسئله بزرگ یونان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید