تاثیر منفی آسپرین بر سرطان

به گزارش تور چین ارزان، ازنظر آماری تفاوت معنی داری بین گروه ها ازنظر ابتلا به سرطان به طورکلی و یا در ایجاد انواع خاص سرطان وجود نداشت. آسپرین با 19 درصد خطر پیشرفت سرطان (متاستاز) و 22درصد خطر ابتلا به سرطان مرحله چهار یا پیشرفته همراه بود.

تاثیر منفی آسپرین بر سرطان

مصرف آسپرین در افراد مسن مبتلا به سرطان پیشرفته ممکن است خطر مرگ زودرس را افزایش دهد. شواهد قانع کننده نتایج آزمایش های بالینی در شرکت کنندگانی که بیشتر آنان را بزرگسالان میانسال تشکیل می دادند، نشان داد که آسپیرین ممکن است خطر ابتلا به سرطان، به ویژه سرطان روده بزرگ را کاهش دهد، اما این نتایج برای افراد مسن صادق نیست.

این تحقیق توسط دو گروه بین المللی به سرپرستی محققان بیمارستان عمومی ماساچوست ایالات متحده (MGH)، مرکز برمن در مینه سوتا ایالات متحده و دانشگاه موناش در استرالیا انجام شده است.

در اکتبر سال 2018، محققان گزارشی بسیار شگفت آور و نگران کننده منتشر کردند که نشان می داد ارتباط بین مصرف آسپرین و خطر بالای مرگ به دلیل سرطان وجود دارد.

محقق این تحقیق دکتر اندرو تی چان، مدیر اپیدمیولوژی مرکز سرطان MGH و استاد پزشکی دانشکده پزشکی هاروارد اظهار کرد: گزارش کنونی در حال حاضر یک تجزیه وتحلیل جامع تر از اثرات مرتبط آسپیرین با سرطان در شرکت کنندگان در ASPREE ارائه می دهد.

دکتر چان و همکاران وی گزارش کردند که 981 شرکت کننده آسپیرین و 952 بیمار که دارونما مصرف کردند به سرطان مبتلا شدند.

ازنظر آماری تفاوت معنی داری بین گروه ها ازنظر ابتلا به سرطان به طورکلی و یا در ایجاد انواع خاص سرطان وجود نداشت. آسپرین با 19 درصد خطر پیشرفت سرطان (متاستاز) و 22درصد خطر ابتلا به سرطان مرحله چهار یا پیشرفته همراه بود.

همچنین در میان شرکت کنندگان که به سرطان پیشرفته مبتلا شده بودند، افرادی که آسپرین مصرف کردند در مقایسه با افرادی که دارونما مصرف کردند، در هنگام آزمایش بیشتر در معرض خطر مرگ قرار داشتند.

این نتایج توصیه می کند که باید در مورد آغاز درمان با آسپرین در افراد مسن سالم احتیاط کرد و به این معنی نیست که افراد باید در سنین جوانی مصرف آسپرین را آغاز کنند و یا درمان آسپرین آن ها در جوانی متوقف شود.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1450

به "تاثیر منفی آسپرین بر سرطان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر منفی آسپرین بر سرطان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید