حمایت سرمایه گذاران پرورش میگو از توسعه گردشگری غرب جزیره قشم

به گزارش تور چین ارزان، جلسه هم اندیشی و مشاوره جهت جلب همکاری و ایفای مسئولیت اجتماعی سرمایه گذاران حوزه پرورش میگو با هدف حمایت و توسعه گردشگری غرب جزیره برگزار شد.

حمایت سرمایه گذاران پرورش میگو از توسعه گردشگری غرب جزیره قشم

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، این جلسه به منظور آماده سازی و ارتقا ژئوسایت های موجود در بخش های غربی جزیره و همچنین با هدف توسعه متوازن زیرساخت ها و رشد گردشگری در این منطقه با حضور مدیر حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، رییس اداره شیلات و کشاورزی این سازمان، مدیر ژئوپارک جهانی قشم و سرمایه گذاران حوزه پرورش میگو در جزیره برگزار گشت.

در این جلسه سرمایه گذاران سایت های پرورش میگو جهت توسعه ژئوسایت نخ کنار واقع در غرب جزیره قشم و همچنین ایجاد فضای گردشگری و ایجاد انتفاع برای جوامع محلی و روستاهای موجود در حاشیه سایت های پرورش میگو در این ناحیه آمادگی کامل خود را اعلام کردند.

در این نشست مقرر گشت مدیریت ژئوپارک جهانی قشم طرح توسعه و بهره برداری ژئوسایت نخل کنار را آماده و نهایی کرده و با مشارکت سرمایه گذاران حوزه شیلات برای اجرای آن اقداماتی انجام گیرد. همچنین تصمیم گرفته شد جهت بهره مند شدن جوامع محلی روستاهای اطراف این سایت و ایجاد اشتغال پایدار برای ساکنان این مناطق، بهره برداری از این سایت گردشگری توسط جامعه محلی و با نظارت توسط ژئوپارک جهانی قشم صورت گیرد.

همچنین موضوعات و بحث های مختلفی در ارتباط با مسائل موجود در سایت ها و مزارع پرورش میگو موجود در محدوده کنارسیاه - گوری مطرح شد و سرمایه گذاران جهت اصلاح و ساماندهی وضع موجود و همچنین حل مشکل کانال انتقال آب به سایت های پرورش میگو درخواست هایی را مطرح کردند که مقرر گشت، مدیریت شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم پس از بررسی جهت رفع موانع و مسائل موجود اقداماتی را اجرایی کند.

گفتنی است این جلسه با حضور نریمان توکلی مدیر حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، منصور آزاد رییس اداره شیلات و کشاورزی این سازمان، علیرضا امری کاظمی مدیر ژئوپارک جهانی قشم و سرمایه گذاران 6 مزرعه پرورش میگو جزیره قشم برگزار گشت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1624

به "حمایت سرمایه گذاران پرورش میگو از توسعه گردشگری غرب جزیره قشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت سرمایه گذاران پرورش میگو از توسعه گردشگری غرب جزیره قشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید