دیه 8میلیارد تومانی برای نجات پسر جوان از چوبه دار

به گزارش تور چین ارزان، اولیای دم جوانی که 5سال قبل در جریان درگیری در پمپ بنزین اندیمشک جان خود را از دست داده بود، برای بخشش قاتل دیه سنگینی معین نموده اند. آنها علاوه بر تصاحب 20هکتار زمین متعلق به اقوام قاتل که حدود 5میلیارد تومان ارزش دارد، 3میلیارد تومان هم پول نقد خواسته اند.

دیه 8میلیارد تومانی برای نجات پسر جوان از چوبه دار

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از روزنامه همشهری، این درگیری مرگبار سال94 در یکی از پمپ بنزین های شهرستان اندیمشک رخ داد. در جریان آن جوانی به نام بهزاد جان خود را از دست داد. در همان تحقیقات مقدماتی مشخص شد طرف مقابل درگیری جوانی به نام عرفان است. به همین دلیل او به اتهام دست داشتن در قتل عمدی بازداشت شد. متهم به قتل که آن موقع دانشجوی حسابداری بود در جریان بازپرسی ها به مأموران گفت: در پمپ بنزین مشغول بنزین زدن بودم که مقتول و 2نفر دیگر سررسیدند. مدتی قبل در ماجرای دیگری من با یکی از برادران مقتول درگیر شده بودم و کار به کلانتری کشیده شده بود. سر همین موضوع آنها از من کینه به دل داشتند و آغاز به فحاشی کردند. من وقتی دیدم آنها به دنبال درگیری هستند جواب شان را ندادم. سوار ماشین شدم تا بروم اما ناگهان مقتول جلویم را گرفت و با من درگیر شد. دو نفر دیگر هم چند لحظه بعد وارد دعوا و سه نفری با من درگیر شدند. در این درگیری مقتول ناگهان روی زمین افتاد و بعد فهمیدم که فوت شده است. با وجود ابراز بیگناهی متهم، پس از تکمیل تحقیقات، پرونده اتهامی او با صدور کیفرخواست به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان خوزستان فرستاده شد.

در جلسه محاکمه اولیای دم گفتند تنها خواسته شان قصاص است و قاتل باید تاوان کاری را که انجام داده پس دهد. در این جلسه متهم باز هم به دفاع از خود پرداخت. او گفت: من هیچ قصد و نقشه قبلی برای آسیب زدن به بهزاد نداشتم. با اینکه ما قبلا با هم اختلاف خانوادگی داشتیم، اما آن روز به طور اتفاقی بهزاد را در پمپ بنزین دیدم و درگیری ناگهانی آغاز شد. او از من عظیم تر و قوی تر بود. وقتی درگیر شدیم فقط کوشش کردم از خودم دفاع کنم. باور کنید هیچ نیتی برای آسیب زدن به او نداشتم و نمی دانم چطور شد که او جانش را از دست داد. من بیگناهم و از اولیای دم درخواست می کنم من را ببخشند.

با وجود این دفاعیات قضات دادگاه متهم را گناهکار تشخیص دادند و او را به قصاص محکوم کردند. این رأی چندی بعد در دیوان عالی کشور نیز تأیید و حکم قصاص آماده اجرا شد. از آن موقع خانواده محکوم به اعدام برای جلب رضایت اولیای دم به تکاپو افتادند. اما آنها حاضر به بخشش نبودند. در این شرایط بود که او دو مرتبه پای چوبه دار منتقل شد اما هر دو مرتبه با پادرمیانی مسئولان شورای حل اختلاف و عظیمان منطقه اجرای حکم متوقف شد تا اینکه چند روز قبل اولیای دم شرطی را برای بخشش قاتل مشخص کردند. آنها گفتند خانواده عرفان باید همه زمین های کشاورزی خود و نزدیکان شان را همراه با 3میلیارد تومان پول به آنها بدهند تا از اجرای حکم صرف نظر نمایند.

سجاد شیرمهد، برادر عرفان در این باره به همشهری می گوید: آنها گفتند باید 20هکتار زمینی که برای خودتان و اقوام تان است را به ما بدهید. ما هم همه 20هکتار را که حدود 5میلیارد تومان ارزش دارد به آنها دادیم. بعد هم گفتند باید تا آخر بهمن ماه 3میلیارد تومان پول نقد هم بدهید و اگر این پول تا آن روز فراهم نشود برادرم را قصاص می نمایند. در این شرایط ما توانستیم حدود 500میلیون تومان فراهم کنیم اما هنوز 2میلیاردو500میلیون تومان دیگر کم داریم و از همه افرادی که توانایی دارند درخواست می کنم برای نجات برادرم یاری نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1758

به "دیه 8میلیارد تومانی برای نجات پسر جوان از چوبه دار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیه 8میلیارد تومانی برای نجات پسر جوان از چوبه دار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید