راهپیمایی معترضان الجزایر در نخستین آدینه ماه رمضان

به گزارش تور چین ارزان، خبرگزاری خبرنگاران- راهپیمایی هایی در تعدادی از شهرهای الجزایر در نخستین آدینه ماه رمضان و صد و سیزدهمین روز اعتراضات مردمی در این کشور برای تغییر ریشه ای نظام برگزار گردید.

راهپیمایی معترضان الجزایر در نخستین آدینه ماه رمضان

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از القدس العربی، در نخستین آدینه از ماه رمضان، راهپیمایی های گسترده ای در پایتخت و شهرهای دیگر الجزایر در چارچوب اعتراضات مردمی برگزار گردید.

در پایتخت این کشور همچون آدینه های گذشته، راهپیمایی ها بعد از نماز آدینه با وجود ریزش باران و سردی هوا برگزار گردید.

علاوه بر پایتخت، راهپیمایی هایی در چند شهر کتیزی وزو، بجابة، بویرة، سطیف، عنابة، سکیکدة و قسنطینة برگزار گردید و معترضان شعارهایی برای تحقق تغییر و عدالت و آزادی بیان سردادند.

همچنین شعارهای دیگری برای آزادی بازداشت شدگان سرداده شد. طبق گفته کمیته ملی آزادی بازداشت شدگان؛ 23 زندانی در زندان الحراش در شرق پایتخت دست به اعتصاب غذا زدند. سازمان های حقوقی داخلی نیز خواستار تحرک فوری برای جلوگیری از نابسامان شدن شرایط جسمانی آنها شدند.

حامیان اعتراضات مردمی به راهپیمایی های خود در مخالفت با طرح های نظام ادامه داده و مطالبه آنها تغییر ریشه ای نظام و تحریم انتخابات پارلمانی زودهنگام در ژوئن است که نظام بر موفقیت آمیز بودن این انتخابات حساب باز می نماید.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1884

به "راهپیمایی معترضان الجزایر در نخستین آدینه ماه رمضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهپیمایی معترضان الجزایر در نخستین آدینه ماه رمضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید