رسیدگی به طرح صیانت طبق اصل 85 قانون اساسی لغو شد

به گزارش تور چین ارزان، به روزرسانی: در رای گیری دوباره نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی، دوباره بررسی طرح صیانت در کمیسیون تخصصی مشترک مطابق با اصل 85 قانون اساسی رای آورد.

رسیدگی به طرح صیانت طبق اصل 85 قانون اساسی لغو شد

بنابراین، خبر بررسی طرح صیانت در صحن علنی مجلس و به صورت شفاف لغو شده است.

امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 144 رأی موافق و 111 رأی مخالف با لغو بررسی این طرح طبق اصل 85 قانون اساسی موافقت کردند.

دو هفته پیش، طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی رای مثبت برای بررسی در کمیسیون تخصصی مشترک مطابق با اصل 85 قانون اساسی را کسب کرده بود که با واکنش های منفی زیادی از سوی جامعه و کارشناسان روبرو شد.

چند روز پیش، 20 نماینده نمایندگان مجلس را مطرح کردند و امروز 65 نماینده موافق و 65 نماینده مخالف برای سخنرانی ثبت نام کرده بود که در نهایت با سخنرانی چند نماینده موافق و مخالف و سپس رای گیری سراسری، طرح صیانت دوباره به صحن علنی مجلس برگرداندن شد.

احمد علیرضابیگی، نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی برای بررسی طرح لغو بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی طبق اصل 85 قانون اساسی، گفت: در جلسه غیرعلنی الیاس نادران در موافقت با لغو بررسی این طرح طبق اصل 85 قانون اساسی سخنرانی کرد.

الیاس نادران در سخنرانی خود معتقد بود نباید پنهان کاری کرد و با زندگی مردم دربیفتیم.

طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی را می توان جنجالی ترین طرح مجلس تا کنون نام برد؛ چراکه مدت ها است بر سر آن بحث و مصاحبه و موضع گیری وجود دارد و بسیاری از منتقدان می گویند به شدت ضد اینترنت و فضای مجازی است و کسب وکارهای خرد و کوچک و خانگی آنلاین را هدف قرار گرفته است.

دو روز پیش، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام کرده بود که از ولی حالا با رای نمایندگان مجلس به بررسی طرح در صحن علنی و به صورت شفاف و پیش روی مردم، باید دید طرح از چه زمانی وارد دستور کار مجلس می شود.

منبع: شبکه چی
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2048

به "رسیدگی به طرح صیانت طبق اصل 85 قانون اساسی لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسیدگی به طرح صیانت طبق اصل 85 قانون اساسی لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید