شکست سخت آمریکا از چین در عرصه هوش مصنوعی

به گزارش تور چین ارزان، طبق آخرین گزارش اطلاعاتی آمریکا این کشور به هیچ عنوان نتوانسته خود را برای رقابت با چین در عرصه هوش مصنوعی و جنگ فناوری آماده کند.

شکست سخت آمریکا از چین در عرصه هوش مصنوعی

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، انتشار گزارش کمیسیون امنیت ملی درباره هوش مصنوعی واقعیتی تلخ را به دولت آمریکا گوشزد کرد: آمریکا به گفته اریک اشمیت و باب ورک، روسای این کمیسیون آماده دفاع و یا رقابت در عرصه هوش مصنوعی نیست.

باتوجه به حضور اشمیت به عنوان مدیر اجرایی ارشد گوگل و فعالیت ورک به عنوان معاون وزیر سابق آمریکا هیچ فردی به اندازه این دو نفر در دولت و یا بخش خصوصی قادر به درک این مسئله نیست.

در عرصه این رقابت چین به شکلی جدی زنگ خطر را برای آمریکا به صدا درآورده است. پکن یک دهه است که در این حوزه فعالیت جدی خود را شروع نموده و بخش دولتی نیز با حداکثر قدرت برای تبدیل شدن به قدرت برتر جهانی در عرصه هوش مصنوعی هدف گذاری نموده است.

این حوزه شامل علوم، فناوری، مهندسی و آموزش ریاضیات در هر سطحی است و دولت چین با سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه صنایع نظامی، شبکه های اجتماعی و تهیه اطلاعات صنعتی در این جهت حرکت می نماید.

این درحالی است که واشنگتن عمدتا راهبرد بازار را در پیش گرفته و امیدوار است سیلیکون ولی و دیگر بخش های تکنولوژی با تامین اقتصادی بخش تحقیقات آمریکا را همچنان در این بازی عظیم حفظ نمایند. اما این واقعیت را باید قبول کرد که باوجود فعالیت دولت و بخش آکادمیک آمریکا در حوزه تحقیقات هوش مصنوعی، بخش خصوصی فاقد انگیزه لازم برای فعالیت کافی در این حوزه است. تجربه پیروز آمریکا در سفر به ماه در 1960 به دلیل سرمایه گذاری دولت آمریکا در این بخش بود و نه انتظار از بخش خصوصی.

مهمتر از همه هوش مصنوعی در حوزه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. از فراوری و تبلیغات تا درمان پزشکی و کشاورزی. اما بیشترین خطر برای کشورهای عظیم مربوط به عملیات نظامی است. عملیات نظامی در تمام بخش ها بخصوص سازمان های اطلاعاتی باید بخشی از انقلاب هوش مصنوعی باشد؛ نبردی که آمریکا در خوش بینانه ترین حالت آماده انجام آن نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1938

به "شکست سخت آمریکا از چین در عرصه هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست سخت آمریکا از چین در عرصه هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید