صحا به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته تبدیل شد

صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت با تصویب هیات وزیران به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته تبدیل شد.

صحا به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته تبدیل شد

به گزارش خبرنگاران، اساسنامه صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در جلسه روز چهارشنبه، سی ام آبان ماه به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهوری، به تصویب رسید.

مطابق با بند (2) ماده 69 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور، صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) باید به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته تبدیل گردد که مصوبه اخیر هیات وزیران در راستای این تلکیف قانونی صورت گرفت. بر اساس مصوبه هیات دولت رشته های صنایع پیشرفته شامل مواد پیشرفته، فناوری های زیستی، فناوری نانو، هوا فضا، محصولات پیشرفته سایر بخش ها و انرژی های نو است که از این پس مورد حمایت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته قرار خواهد گرفت. پیش از این در صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان قدیمی ترین صندوق های حمایتی تخصصی با ارائه تسهیلات با نرخ ترجیحی (5 تا 15 درصد) رشته های صنایع الکترونیک شامل الکترونیک و کنترل، اپتیک و فوتونیک، اتوماسیون و سیستم های هوشمند، تجهیزات پیشرفته ساخت، فراوری و آزمایشگاهی، تجهیزات پزشکی پیشرفته و فناوری اطلاعات و ارتباطات مورد حمایت قرار می گرفت. همچنین یکی از نکات مهم این مصوبه افزایش سرمایه صندوق برای حمایت گسترده از صنایع پیشرفته کشور است که دولت مکلف است که در بودجه سالانه نسبت به تامین آن اقدام کند.

بر اساس اعلام روابط عمومی صحا، روند حمایتی صحا در سال های اخیر نشان می دهد که تسهیلات مالی اعطایی در سه سال اخیر، 130 درصد از مجموع تسهیلات قبلی طی 16 سال فعالیت پیشی گرفته است. به طوری که تنها در سال گذشته، از 168 شرکت فعال صنایع الکترونیک کشور، به میزان نزدیک به هزار میلیارد ریال حمایت انجام شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 30 فروردین 1398 شناسه مطلب: 246

به "صحا به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته تبدیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صحا به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته تبدیل شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید