(عکس) سعید خطیب زاده سخنگوی جدید وزارت خارجه کیست؟

به گزارش تور چین ارزان، مراسم تودیع و معرفی سخنگویان قبلی و جدید وزارت امور خارجه صبح امروز در محل وزارت امور خارجه و با حضور محمد جواد ظریف وزیر خارجه برگزار گردید.

(عکس) سعید خطیب زاده سخنگوی جدید وزارت خارجه کیست؟

همان طور که پیش از این در بعضی اخبار رسانه ای مطرح شده بود، در این مراسم سعید خطیب زاده به عنوان سخنگوی جدید وزارت امور خارجه معرفی گردید.

سوابق فعالیت سعید خطیب زاده

خطیب زاده که سابقه فعالیت دیپلماتیک 21 ساله دارد، پیش از این معاون پژوهشی و مطالعاتی مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه بوده است. او فارغ التحصیل مدرسه علامه حلی تهران و سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان است. وی همچنین در رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل از دانشگاه تربیت مدرس فارغ التحصیل شده است.

خطیب زاده در سمت های مختلف از جمله به عنوان مدیر جلسه انگلیسی وزارت امور خارجه، مدیر مسئول انتشارات وزارت امور خارجه، سرپرست دفتر مطالعات، مشاور معاون آموزش و پژوهش وزارت خارجه، دیپلمات در کانادا و آلمان، و نهایتا به عنوان معاون پژوهشی و مطالعاتی مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی مشغول فعالیت بوده است.

بخشی از سوابق مهم سخنگوی جدید در زمینه دیپلماسی عمومی و اندیشکده ای بوده و وی سخنرانی های مختلفی را در مجامع بین المللی داشته است.

خطیب زاده چندین کتاب نگاشته است و آخرین کتاب او مدل آلمانی توسعه است که توسط انتشارات وزارت خارجه چاپ شده است. کتاب دیگر او تحت عنوان دیپلماسی مالی ایران: ارزیابی همکاری مالی و تجاری ایران با ژاپن، چین و کره جنوبی به زبان انگلیسی در کشور ژاپن به چاپ رسیده است. او همچنین مؤلف کتاب سبز آمریکا، یکی از پرفروش ترین کتاب های انتشارات وزارت خارجه است.

سیدعباس موسوی سخنگوی پیشین وزارت امورخارجه به تازگی به عنوان سفیر جدید ایران در آذربایجان منصوب شده و به زودی راهی باکو خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1451

به "(عکس) سعید خطیب زاده سخنگوی جدید وزارت خارجه کیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(عکس) سعید خطیب زاده سخنگوی جدید وزارت خارجه کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید