فرهادیان: ملی پوشان المپیکی از لحاظ روانی افت نموده اند، نظر ساعی و عسکری شروع هر چه زودتر تمرینات است

به گزارش تور چین ارزان، رئیس سازمان تیم های ملی تکواندو گفت: در حال حاضر علاوه بر اینکه بچه ها از لحاظ بدنی افت نموده اند، از لحاظ روحی نیز دچار آسیب شده اند.

فرهادیان: ملی پوشان المپیکی از لحاظ روانی افت نموده اند، نظر ساعی و عسکری شروع هر چه زودتر تمرینات است

آرش فرهادیان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی تور چین ارزان، در مورد صدور مجوز فعالیت های رشته های رزمی گفت: در حال حاضر هنوز خبری از سوی ستاد مدیریت کرونا در ورزش نشده که همین موضوع باعث گلایه فریبرز عسکری و ملی پوشان تیم ملی تکواندو شده است. در زمان برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت آذربایجان شرقی، میرهاشم حسینی خیلی علاقمند بود هر چه زودتر اردوها آغاز گردد. در حال حاضر علاوه بر اینکه بچه ها از لحاظ بدنی افت نموده اند، از لحاظ روحی نیز دچار آسیب شده اند. فکر می کنم با همکاری وزارت ورزش باید هر چه سریعتر تمرینات خود را به خصوص در بخش پسران آغاز کنیم.

وی گفت: با وزارت ورزش مکاتبه داشتیم و پولادگر نیز با مسئولان وزارتخانه و مدیران مرتبط صحبت و موارد را به اطلاع دوستان رسانده اند. در شرایط فعلی بهتر این است که با رعایت موارد و شرایط بهداشتی و ایمنی تمرینات میرهاشم حسینی، آرمین هادی پور، سروش احمدی و سجاد مردانی را آغاز کنیم. سجاد مردانی هنوز در رنکینگ نفرات المپیکی واقع شده است و اگر اتفاقی برای نفرات بالاتر پیش بیاید روزنه امیدی برای جایگزینی او وجود دارد.

رئیس سازمان تیم های ملی تکواندو توضیح داد: در زمان شیوع کرونا دو، سه بار تقویم فدراسیون جهانی به فدراسیون ها ارسال شده است. در آخرین تقویم که در چند روز گذشته ارسال شد همچنان تاریخ مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان تغییر ننموده بود. اگر قرار است مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در مهرماه در بلغارستان برگزار گردد، ما به عنوان قهرمان جهان حتی اگر همین حالا نیز تمرینات خود را آغاز کنیم، دیر است. حتما باید قبل از برگزاری اردوی تیم نوجوانان، مسابقات انتخابی را برگزار کنیم و در چند مرحله به ترکیب اصلی برسیم.

فرهادیان با ابراز امیدواری مبنی بر صدور مجوز تمرینات رشته تکواندو گفت: وزارت ورزش بر اساس مجوز ستاد ملی مبارزه با کرونای وزارت بهداشت مجوزها را صادر می نماید، اما با توجه به آغاز تمرینات بعضی رشته های ورزشی، ما نیز می توانیم با رعایت بعضی موارد فعالیت خود را آغاز کنیم. بچه ها می توانند با رعایت فاصله گذاری اجتماعی تمرینات را با آدمک آغاز نمایند و تمرینات هدف زنی خود را به صورت انفرادی انجام دهند. به نظر من با یک برنامه ریزی درست می توانیم ضمن مراقبت از سلامت، تمرینات را نیز آغاز کنیم.

وی تاکید نمود: در حال حاضر شاهد هستیم در وسایل نقلیه عمومی مثل مترو، اتوبوس و حتی هواپیما موارد بهداشتی رعایت نمی گردد. در روزهای گذشته که همراه با پولادگر برای برگزاری مجمع انتخابی یکی از استان ها سفر کردیم اصلا موارد ایمنی رعایت نشده بود و مسافران در کنار هم و بدون ماسک نشسته بودند. وقتی در هواپیما، اتوبوس و مترو فاصله گذاری اجتماعی رعایت نمی گردد، ما خیلی بهتر می توانیم در تشکیل اردوها نکات بهداشتی را رعایت کنیم.

رئیس سازمان تیم های ملی تکواندو گفت: نظر هادی ساعی مدیرفنی تیم ملی و فریبرز عسکری سرمربی تیم ملی در حال حاضر آغاز تمرینات با رعایت پروتکل های بهداشتی است. حتما در یکی دو روز آینده مجددا با وزارت ورزش مکاتبه خواهیم کرد تا هر چه زودتر تمرینات خود را آغاز کنیم.

فرهادیان در پاسخ به این سوال که در صورت صدور مجوز فعالیت های تکواندو، برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی تکواندو نوجوانان را به لحاظ حفظ سلامت ورزشکاران مناسب می داند، گفت: با توجه به شرایطی که در مورد بیماری کرونا اعلام می نمایند این احتمال وجود دارد که برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی نوجوانان مشکلاتی را ایجاد کند. بیماری کرونا همچنان وضعیتی دارد که جامعه پزشکی جهان به شناخت کاملی نسبت به آن نرسیده است.

وی گفت: در مورد برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی نوجوانان نیز همچنان به تنهایی نمی توانیم تصمیمی بگیریم و قطعا مطابق صحبت و ابلاغ وزارت بهداشت، سازمان بهداشت جهانی، کمیته بین المللی المپیک و کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش عمل خواهیم کرد. هر تصمیمی بگیریم با مجوز و مشورت نهادهای تصمیم گیرنده خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1344

به "فرهادیان: ملی پوشان المپیکی از لحاظ روانی افت نموده اند، نظر ساعی و عسکری شروع هر چه زودتر تمرینات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهادیان: ملی پوشان المپیکی از لحاظ روانی افت نموده اند، نظر ساعی و عسکری شروع هر چه زودتر تمرینات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید