ممانعت از خروج تورهای غیرمجاز گردشگری آستارا به سایر شهرها و استان ها

به گزارش تور چین ارزان، خبرنگاران/گیلان رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان آستارا، گفت: علاوه بر ممانعت از ورود تورهای گردشگری به شهرستان، تورهای آستارا هم مجوز خروج از شهرستان را دریافت نکردند و از حرکت آنها ممانعت به عمل آمد.

ممانعت از خروج تورهای غیرمجاز گردشگری آستارا به سایر شهرها و استان ها

مجتبی آب روشن در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: صبح روز آدینه (26 شهریور)، با هماهنگی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان آستارا و عوامل نیروی انتظامی و هنگ مرزی این شهرستان، از حرکت یک تور غیرمجاز گردشگری که بدون اخذ مجوزات لازم و نقض پروتکل های بهداشتی مدنظر ستاد ملی مقابله با کرونا قصد خروج از شهرستان به مقصد استان اردبیل را داشت جلوگیری شد.

وی با تأکید بر اینکه، پایش مستمر تورهای گردشگری به منظور حفظ سلامت گردشگران و جامعه در شرایط فعلی شیوع ویروس کرونا و مقابله با حرکت های گروهی گردشگری فاقد مجوز همچنان تداوم دارد، ادامه داد: مطابق دستورالعمل های اعلام شده و با هماهنگی و همکاری دستگاه های انتظامی شهرستان، با اجرای هرگونه تور گردشگری غیرمجاز برخورد خواهد شد.

آب روشن، با اشاره به اینکه با همکاری دستگاه های انتظامی شهرستان، از خروج این تور گردشگری در ایستگاه بازرسی قلعه شهرستان آستارا ممانعت بعمل آمد، توضیح داد: از عوامل برگزاری تورهای گردشگری برای شرکت در دوره های آموزش برگزاری تور این اداره و اخذ گواهی نامه های معتبر دعوت به عمل آمد.

وی اضافه نمود: حفظ سلامت و امنیت گردشگران و جوامع محلی و یاری به جلوگیری از انتشار و شیوع ویروس کرونا در شرایط فعلی از اهمیت دوچندانی برخوردار بوده و امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته، در شرایط پساکرونا شاهد رشد و تحول صنعت گردشگری در شهرستان مرزی آستارا باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 شهریور 1400 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2086

به "ممانعت از خروج تورهای غیرمجاز گردشگری آستارا به سایر شهرها و استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممانعت از خروج تورهای غیرمجاز گردشگری آستارا به سایر شهرها و استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید