نخستین جشنواره دانشجویی رویش در دانشگاه یاسوج انتها یافت

به گزارش تور چین ارزان، رئیس دانشگاه یاسوج گفت: با برگزاری مناقصه جدید سرعت اینترنت دانشگاه بیش از 4 برابر افزایش می یابد و از این حیث، تراز دانشگاه بالا خواهد رفت.

نخستین جشنواره دانشجویی رویش در دانشگاه یاسوج انتها یافت

به گزارش خبرنگار تور چین ارزان، دکتر احمد عریان در آیین اختتامیه نخستین جشنواره دانشجویی رویش در دانشگاه، استفاده مفید دانشجویان از اینترنت را خواهان شد و اضافه نمود: امیدوارم این موضوع بتواند منجر به ارایه مقالات علمی و پژوهش های با کیفیت گردد.

وی با اشاره به تفاهم نامه دانشگاه یاسوج با بنیاد قلم چی اظهارکرد: با هماهنگی های به عمل آمده با این بنیاد، دانشجویان ممتاز بورسیه شده و ماهیانه مبلغی به عنوان یاری هزینه تحصیلی دریافت خواهند کرد.

رئیس دانشگاه یاسوج اعلام کرد: در این طرح 200 نفر از دانشجویان ممتاز از سوی بنیاد قلم چی و دیگر خیرین به مدت 18 ماه بورسیه خواهند شد.

عریان توضیح داد: همچنین سایتی جهت حمایت مالی از دانشجویان بی بضاعت دانشگاه یاسوج که می خواهند نام آنان فاش نگردد از سوی بنیاد قلم چی راه اندازی شده و به صورت ماهیانه به این دانشجویان یاری مالی می گردد.

وی با اشاره به جشنواره رویش ادامه داد: شور و نشاط و کارآفرینی و نشان دادن کار جمعی در آثار دانشجویان کانون های فرهنگی نمایان بود و می توان گفت که این جشنواره استعدادهایی را به منصه ظهور رساند که می توانند در آینده به مدیرانی توانمند برای جامعه تبدیل شوند.

رئیس دانشگاه یاسوج خطاب به دانشجویان عنوان نمود: گوهر گم شده کار است که شما در این جشنواره نشان دادید که کار جمعی برایتان امر مقدسی است و حتی از انجام کارهای کوچک نیز ابایی ندارید. شادی و نشاط در دانشگاه با اجرای برنامه های شاد دانشجویی پیوند خورده است.

عریان اعلام کرد: شادی حلال مورد تایید همگان بوده و با اجرای برنامه های پرنشاط امیدواریم شاهد دانشجویان شادتری باشیم. از زحمات همه دست اندرکاران جشنواره رویش تقدیر و تشکر می کنم.

جشنواره رویش رستاخیز فرهنگی کانونهاست

دکتر فریبرز نیکدل، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه یاسوج نیز در این آیین گفت: جشنواره رویش را می توان رستاخیز فرهنگی در حوزه کانون های دانشجویی دانست.

وی اضافه نمود: جامعه امروز ما به فارغ التحصیلان متنوع و چند بعدی که دارای شرایط و ویژگی های ممتاز و خوب باشند احتیاج دارد.

نیکدل اظهارکرد: تربیت فارغ التحصیلان چند بعدی در همین کانون ها صورت می گیرد که باعث افزایش توانایی های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی دانشجویان می گردد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه یاسوج با اشاره به مزیت های حضور در کانون ها اعلام کرد: باتوجه به اینکه کانون ها پیشانی فعالیت های فرهنگی دانشگاه و دانشجو است فعالیت در این کانون ها باعث مسئولیت پذیری، روحیه همکاری و کار جمعی، تمرین مدیریت، بروز توانایی و تخصص دانشجویان می گردد.

نیکدل به کارآفرین بودن دانشگاه های نسل سوم اشاره و توضیح داد: آموزش و پژوهش به تنهایی کافی نیست و باید کارآفرین هم بود که کانون ها به عنوان حلقه های واسط بین دانشگاه و جامعه بیرون عمل می نمایند و می توان با کوشش، کارآفرینی را از دل همین کانون ها بیرون بیاوریم و به منصه ظهور برسانیم.

کانون های متنوع، اهداف فرهنگی وزارت علوم را محقق می نماید

همچنین سعید عزیزپور، مدیرامور فرهنگی دانشگاه یاسوج در ادامه این آیین گفت: تنوع و تکثر کانون های فرهنگی دانشگاه نقش به سزایی در تحقق اهداف فرهنگی وزارت علوم دارد.

وی اضافه نمود: نهادینه کردن مدیریت کانون ها، شناسایی استعدادهای ناب، تشویق جوانان به کار گروهی از مهمترین اهداف نخستین جشنواره رویش بود.

عزیزپور اظهارکرد: برگزیدگان این جشنواره براساس شاخص ها و فرم های داوری با رای اساتید و داوران مجرب معین شدند و از نظر ما همه 18 کانون حاضر در این جشنواره برتر هستند.

مدیرامور فرهنگی دانشگاه یاسوج اضافه نمود: هفتمین دوره جشنواره دانشجویان رویش در اسفند ماه امسال در تهران برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 272

به "نخستین جشنواره دانشجویی رویش در دانشگاه یاسوج انتها یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین جشنواره دانشجویی رویش در دانشگاه یاسوج انتها یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید