نماینده مجلس: 64 درصد پست های مصوب شبکه بهداشت تویسرکان نیرو ندارد

به گزارش تور چین ارزان، نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی گفت: 64 درصد پست های مصوب شبکه بهداشت این شهرستان نیرو ندارد و این شرایط موید نیاز جدی تویسرکان به کادر بهداشت و درمان است.

نماینده مجلس: 64 درصد پست های مصوب شبکه بهداشت تویسرکان نیرو ندارد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، محمدمهدی مفتح در دیدار وزیر با هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: شبکه بهداشت تویسرکان دارای 394 پست مصوب است که تنها در 36 درصد این پست ه اافرادی مشغول به فعالیت هستند و 64 درصد آن خالی است.

وی ادامه داد: این بدان معناست که شبکه بهداشت تویسرکان با یک سوم نیرو و ظرفیت کار می کند همچنین تا سال 1400 هم 58 نفر از نیروهای این مجموعه بازنشسته می شوند و اگر نسبت به تامین نیرو اقدامی صورت نگیرد با بحران روبرو می شود.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تویسرکان پایتخت گردو است گفت: همه ساله شماری از شهروندان هنگام برداشت گردو از بالای درخت سقوط کرده و دچار عارضه هایی از جمله قطع نخاع می شوند.

مفتح اضافه کرد: ادامه زندگی برای یک فرد قطع نخاعی مشکلاتی را برای وی و خانواده اش به همراه دارد به گونه ای که برخی مواقع خانواده هامرگ آنهارا به ادامه زندگی ترجیح می دهند.

وی اضافه کرد: هر چند اجرای طرح سرشاخه کاری از سوی جهاد کشاورزی در کاهش سقوط از درخت گردو تاثیر داشته است.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی یادآوری کرد: پیشتر پزشک ارتوپد در این شهرستان مستقر نبود اما هم اینک علاوه بر پزشک، تجهیزات مورد نیاز برای درمان بیماران ناشی از بروز این قبیل حوادث پیش بینی شده است.

مفتح با بیان این که 15 سال از ساخت بیمارستان جدید تویسرکان می گذرد، گفت: در پنج سال گذشته وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کمک های خوبی برای شتاب بخشیدن به سرعت اجرای این طرح داشته است اما راه و شهرسازی با وجود اینکه بارهاوعده تکمیل این طرح را داده وعده اش را عملی نکرده است.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد: این بیمارستان جایگزین بیمارستان قدیمی تویسرکان نشود بلکه در کنار بیمارستان سابق خدمات رسانی کند همچنین با کمک مسوولان دهه فجر امسال بهره برداری شود.

مفتح گفت: برای ساخت منازل پزشکان در تویسرکان مجوز صادر و پیمانکار تعیین شده است ولی در رابطه با زمین باید هماهنگی و همکاری های لازم از سوی وزارت راه و شهرسازی صورت گیرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 907

به "نماینده مجلس: 64 درصد پست های مصوب شبکه بهداشت تویسرکان نیرو ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس: 64 درصد پست های مصوب شبکه بهداشت تویسرکان نیرو ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید