هرسال چند نفر در تهران به قتل می رسند؟

به گزارش تور چین ارزان، رییس پلیس آگاهی پایتخت گفت: قتل یکی از جرائم جنایی است که بسیار برای مردم، پلیس و دستگاه قضا حائز اهمیت است بنابراین از لحظه اعلام جرم، اداره دهم پلیس آگاهی و مرکز تشخیص هویت دست به کار می شوند. ساعات اولیه وقوع قتل، ساعت طلایی است و پلیس از همان لحظه آنالیز را آغاز می نماید.

هرسال چند نفر در تهران به قتل می رسند؟

به گزارش میزان، سردار علیرضا لطفی اضافه کرد: در مجموع در کلان شهر تهران، بالعکس تصور عموم، قتل زیادی اتفاق نمی افتد و در سال ها اخیر این فرایند رو به کاهش است.

سردار لطفی در پاسخ به این سوال که سالیانه چند قتل در پایتخت رخ می دهد، اظهار کرد: در سه ماهه امسال، در حوزه قتل سه درصد کاهش جرم نسبت به سال گذشته داشتیم؛ این درحالی است که عدد کلی بسیار کم تر از 100 قتل سالیانه در پایتخت است.

رییس پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اینکه پفراینده قتل پیچیده ای در تهران نداشتیم، گفت: در امسال، 95 درصد از جرائم قتل، توسط پلیس کشف شده اند و در روز های آینده این آمار به 100 درصد نیز می رسد.

این مقام ارشد انتظامی درباره صندلی پایتخت در مقایسه با سایر شهر ها و کشور ها اظهار کرد: از آنالیز آمار نیروی انتظامی و مقایسه جهانی متوجه شدیم، با وجود اینکه تهران 13 میلیون جمعیت دارد، از نظر وقوع جرائم جنایی مانند قتل و سرقت مسلحانه، در صندلی های آخر در کشور واقع شده است، بنابراین شرایط مطلوبی داریم. همچنین در مقایسه با سایر پایتخت ها نیز شرایط مناسبی در این باره داریم.

سردار لطفی در پاسخ به این سوال که علت بیشتر قتل های تهران چیست، بیان نمود: قتل دلایل زیادی دارد، اما عمده ترین دلایل قتل در تهران، مسائل و مسائل روحی و روانی است. به این معنا که بیشتر قاتلان دارای بیماری و مسائل روحی هستند.

وی اضافه کرد: مسائل خانوادگی و مسائل مالی از دیگر دلایل قتل در تهران هستند، اما در پایتخت در این حوزه نگرانی ای وجود ندارد.

وی اضافه کرد: باید به این نکته توجه داشت که پفراینده های قتل، از معدود پفراینده هایی هستند که هیچوقت بسته نمی شوند. به طوریکه اگر پفراینده به انتها نرسد هر چند وقت یک بار، مجددا مورد بازبینی و آنالیز قرار می گیرد. به عنوان مثال در هفته های اخیر، فردی را دستگیر کردیم که 27 سال پیش، دست به قتل زده بود. این متهم باور نمی کرد پس از تحمل سختی 27 سال زندگی در مخفیگاه و فراری بود، بالاخره دستگیر گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1446

به "هرسال چند نفر در تهران به قتل می رسند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرسال چند نفر در تهران به قتل می رسند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید