هشدار برگزیتی انگلیس به اتحادیه اروپا

به گزارش تور چین ارزان، مذاکره کننده ارشد بریتانیا گفت از این که تا خاتمه امسال میلادی توافقی برای برگزیت به دست نیاید، هراسی ندارد.

هشدار برگزیتی انگلیس به اتحادیه اروپا

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، دیوید فراست، مذاکره کننده ارشد بریتانیا در مصاحبه ای که متن آن روز یکشنبه 6 سپتامبر (16 شهریور) در روزنامه دیلی میل منتشر شد، گفت: ما زمانی برای مذاکره رسیدیم که دولت پیش از ما و گروه مذاکره کنندگانش در بازی هر که دیرتر پلک زد در برابر نمایندگان اتحادیه زودتر پلک زدند، در آن شرایط سخت، بلوف هم زدند اما اروپایی ها دست شان را خواندند. اتحادیه اروپا عادت نموده که حرف ما را جدی نگیرد.

وی اضافه کرد: بنابراین مهم ترین کاری که ما امسال می خواهیم بکنیم این است به آنها (اتحادیه اروپا) بفهمانیم که منظور ما همان چیزی است که می گوییم و آنها باید موضع ما را جدی بگیرند.

بریتانیا در روز 31 ژانویه 2020 میلادی (11 بهمن 98) رسماً از اتحادیه اروپا خارج شده اما دوران گذار روابط تجاری لندن و بروکسل آخر امسال میلادی سرانجام می یابد و مذاکرات برای دستیابی به توافق تجاری در دوران پسابرگزیت هنوز در جریان است.

قرار است مذاکرات دو طرف روز سه شنبه این هفته در لندن از سر گرفته شود اما اصرار بریتانیا بر استقلالش در یاری های دولتی و خواسته هایش در زمینه ماهی گیری فعلاً باعث توقف این مذاکرات شده است.

بریتانیا می گوید این اتحادیه اروپاست که مذاکرات را به تأخیر می اندازد زیرا هنوز نپذیرفته که طرف مذاکره اش یک کشور مستقل است. دیوید فراست در مصاحبه اش گفت: ما نمی خواهیم بدل به یک کشور مشتری اروپا بشویم. ما بر سر بنیان ها و داشتن کنترل قوانین خودمان مذاکره نمی کنیم. ما این را نمی پذیریم که در سطحی با اتحادیه اروپا معامله کنیم که همه کارها را آنها بکنند. این یعنی استقلال یک کشور، این چیزی است که مردم بریتانیا به آن رأی داده اند.

به گزارش یورونیوز، بریتانیا در حال حاضر انگشت خود را روی یکی از مهم ترین حساسیت های اتحادیه اروپا گذاشته است. اتحادیه اروپا از آن می ترسد که بریتانیای پسابرگزیت بدل به کشوری با تحرک بیشتر شود و در غیاب تعهد به مقررات مالی اروپا و نیز با حمایت دولتی گزینشی، به رقیبی مالی برای اروپا بدل شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1484

به "هشدار برگزیتی انگلیس به اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار برگزیتی انگلیس به اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید