ویتنام کشوری با سابقه طولانی در مبارزه با استعمار است

به گزارش تور چین ارزان، رئیس مجلس گفت: مبارزاتی که ملت ایران و ویتنام علیه استعمارگران داشته اند باعث شده تا ملتی قدرتمند با ظرفیت بالا داشته باشیم.

ویتنام کشوری با سابقه طولانی در مبارزه با استعمار است

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش حوزه پارلمانی خبرنگاران،علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز(سه شنبه7 شهریور) در دیدار با ژنرال دوباتی نایب رئیس مجلس نمایندگان ویتنام گفت: مبارزاتی که هر دو ملت ایران و ویتنام علیه استعمارگران داشته اند باعث شده تا ملتی قدرتمند با ظرفیت بالا داشته باشیم و این یکی از نقاط مشترک دو ملت است.

وی اضافه نمود: الان شرایط در کشور شما عوض شده و رو به پیشرفت هستید و کشور ما آمادگی دارد تا در زمینه های مختلف با شما همکاری داشته باشد.

رییس قوه مقننه با اشاره به زمینه های موجود توسعه روابط، گفت: دو کشور در زمینه های کشاورزی، معادن و پتروشیمی می توانند با یکدیگر همکاری خوبی داشته باشند.

نماینده مردم قم در مجلس از حضور هیئت ویتنامی در مراسم تحلیف ریاست جمهوری تشکر کرد و اضافه نمود: حضور شما نشان دهنده عمق روابط دوستی میان دو کشور است و امیدوارم که در زمینه های فرهنگی، مالی و پارلمانی بتوانیم همکاری ها را گسترش دهیم.

همچنین در این دیدار ژنرال دوباتی نایب رئیس مجلس نمایندگان ویتنام گفت: این اولین سفر من به ایران است و از اینکه با مردمی مهربان و مهمان نواز روبرو شده ایم، بسیار خرسندیم.

وی اضافه نمود: تاریخ روابط میان دو کشور ایران و ویتنام به سال های دوری بر می شود و ما با این سفر می خواهیم یک دریچه جدیدی بر روی این ارتباطات گشوده و سطح روابط را ارتقاء بخشیم.

نایب رئیس مجلس نمایندگان ویتنام گفت: مردم دو کشور تجربیات تلخی از جنگ و مبارزه با آمریکا دارند و این نشان دهنده آن است که مردم ما خواهان استقلال کشورشان در سایه صلح و آرامش است.

وی درخصوص سابقه مجلس نمایندگان ویتنام، گفت: مجلس ما سابقه 70 ساله دارد و در این مدت تغییرات زیادی در ساختار آن به وجود آمده است و اکنون ما 494 نماینده در مجلس داریم که 27 درصد آن را زنان تشکیل می دهند و حتی رئیس مجلس و یکی از نواب ما خانم هستند.

ژنرال دوباتی در انتها از طرف رئیس مجلس نمایندگان ویتنام از علی لاریجانی برای سفر به این کشوردعوت نموده و گفت: ما خواهان گسترش روابط در سطوح بالا و در زمینه های مختلف بالاخص حوزه پارلمانی هستیم و امیدواریم که با قبول دعوت رئیس مجلس ویتنام و سفر به این کشور بتوانیم این امر را تحقق بخشیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 519

به "ویتنام کشوری با سابقه طولانی در مبارزه با استعمار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویتنام کشوری با سابقه طولانی در مبارزه با استعمار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید