پاشازاده: اعتمادبه نفسی که خط دفاعی استقلال دارد، خط حمله آن ندارد، مرادمند جسورتر باشد، به تیم ملی دعوت می شود

به گزارش تور چین ارزان، پیشکسوت باشگاه استقلال گفت، تیم تحت هدایت فرهاد مجیدی به همان میزان که در خط دفاع عملکرد خوبی داشته است، هنوز در امر گلزنی مشکلاتی دارد.

پاشازاده: اعتمادبه نفسی که خط دفاعی استقلال دارد، خط حمله آن ندارد، مرادمند جسورتر باشد، به تیم ملی دعوت می شود

مهدی پاشازاده در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره عملکرد تیم فوتبال استقلال تا پایان هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال، گفت: تیمی که گل نخورد، خیلی خوب است، ولی فاصله امتیازی تیم ها طوری نیست که بتوان با اطمینان صحبت کرد. هنوز هیچ تیمی نتوانسته است اقتدار لازم را داشته و مدعی اصلی باشد. اینکه استقلال در صدر جدول قرار گرفته است، خوب است، ولی هنوز در امر گلزنی مسائلی دارد. اعتمادبه نفسی که خط دفاعی استقلال دارد، متأسفانه در خط حمله آن دیده نمی شود.

وی با بیان اینکه کادر فنی هر تیمی استراتژی خاص خودش را دارد، شرح داد: خیلی مهم است که بدانیم استقلال تا پایان فصل با این استراتژی دوام می آورد یا نه. برخی تیم ها خط حمله خوبی دارند، به طوری که اگر دو گل بخورند، چهار گل می زنند. این شرایط مطمئن تر است، چرا که هر زمان اراده کنند، گل می زنند، ولی زمانی که گل نخورید، می شود بازی اقتصادی. استقلال در دیدار با فولاد خوزستان به دروازه حریف کمتر نزدیک شد و از روی شوت 40 متری به گل رسید.

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سؤال که تفکرات گابریله پین مربی ایتالیایی چقدر در فرایند دفاعی استقلال تأثیرگذار بوده است، گفت: قطعاً بی تأثیر نیست. سیستم دفاعی ایتالیایی ها معروف است. نمی گویم تفکرات پین این مدلی است، ولی استقلال هم مهره های خوبی در خط دفاعی دارد، نفراتی که تا به اینجای مسابقات عملکرد خوبی داشته اند. با وجود این شرایط، نمی توان گفت استقلال مدعی قهرمانی است، چون با دو تساوی و پیروزی رقیبان، جابه جایی زیادی در جدول صورت می گیرد. استقلال این هفته با آلومینیوم در اراک بازی دارد، در صورتی که پرسپولیس با تراکتور بحران زده و سپاهان با پدیده مشهد بازی خواهند کرد. بنابراین، هر هفته امکان دارد ورق برای هر تیمی برشود.

پاشازاده در مورد اینکه کدام بازیکن در خط دفاعی شبیه مدل او در دوران بازیگری اش بازی می کند، یادآور شد: هر چهار مدافع استقلال خوب هستند، ولی سبک بازی شان فرق دارد. دقیقاً نمی توانم بگویم کدام یک از آنها شبیه من بازی می کند. زمانی که بازی می کردم برخی مواقع هافبک بودم و حتی در خط حمله هم حضور داشته و نفوذ می کردم. سبک فوتبال آن موقع با الان تفاوت دارد.

وی راجع به اینکه چه بازیکنی از استقلال شایستگی دعوت به تیم ملی را دارد، گفت: اگر محمدحسین مرادمند بتواند تمرکزش را بیشتر کرده و یک میزان جسورتر و جاه طلب بازی کند، می تواند به تیم ملی کمک کند.

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال درباره عملکرد بازیکنان خارجی این تیم گفت: وقتی بازیکنی از کشور دیگر می آید، باید 30 درصد بهتر از داخلی ها باشد. ما این موضوع را هنوز ندیده ایم. این دو بازیکن (یامگا و ژستد) بد نیستند، ولی باید قراردادشان را دید و بررسی کرد حضور آنها چقدر خرج برداشته اند و چه عملکردی نشان داده اند. مسائل بازیکنان خارجی بیشتر از داخلی هاست.

پاشازاده درباره کنار گذاشتن رشید مظاهری از استقلال گفت: اگر باشگاه و بازیکن شفاف سازی کنند، می توان گفت مشکل کجاست. مظاهری جزو دروازه بان های خوب ایران بوده و حیف است وارد حاشیه شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2235

به "پاشازاده: اعتمادبه نفسی که خط دفاعی استقلال دارد، خط حمله آن ندارد، مرادمند جسورتر باشد، به تیم ملی دعوت می شود" امتیاز دهید

1 کاربر به "پاشازاده: اعتمادبه نفسی که خط دفاعی استقلال دارد، خط حمله آن ندارد، مرادمند جسورتر باشد، به تیم ملی دعوت می شود" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاشازاده: اعتمادبه نفسی که خط دفاعی استقلال دارد، خط حمله آن ندارد، مرادمند جسورتر باشد، به تیم ملی دعوت می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید