پزشکی در غل و زنجیر گروگان گیران

به گزارش تور چین ارزان، اعضای یک باند سه نفره پزشک عمومی مشهدی را برای اخاذی 200 سکه طلا ربودند و درون یک آلونک پلاستیکی و با قفل و زنجیر به ستون فلزی بستند.

پزشکی در غل و زنجیر گروگان گیران

به گزارش از ، اعضای یک باند سه نفره که پزشک عمومی را برای اخاذی 200 سکه طلا در مشهد ربودند، پس از 9 روز تلاش شبانه روزی کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی و با همکاری صمیمانه سربازان گمنام امام زمان (عج) اداره کل اطلاعات خراسان رضوی در حالی دستگیر شدند که پزشک گروگان را درون یک آلونک پلاستیکی و با قفل و زنجیر به ستون فلزی بسته بودند!

سردار محمدکاظم تقوی فرمانده انتظامی خراسان رضوی پنج شنبه گذشته و ساعاتی بعد از عملیات ضربتی رهایی گروگان در تشریح ماجرای این پفراینده به خراسان گفت: حدود ساعت 9:30 بیست و سوم دی، یک پزشک متخصص زنان و زایمان در حالی که به شدت نگران بود با پلیس تماس گرفت و مدعی شد همسرم که پزشک عمومی است با گوشی تلفن همراهش با من تماس گرفته و گفته که در چنگ آدم ربایان اسیر شده ام و من باید 200 سکه طلا برای آزادی او فراهم کنم!، ولی در همین هنگام ناگهان مرد دیگری گوشی را از دست همسرم گرفت و از آن سوی خط گفت: شوهرت را ربوده ایم فقط 200 سکه طلا جور کن تا بعد تماس بگیریم!

او ادامه داد: به دنبال اظهارات این پزشک متخصص، بلافاصله نیرو های کلانتری شهید رجایی وارد عمل شدند و به تحقیق مقدماتی پرداختند، اما با توجه به اهمیت و حساسیت این گونه جرایم، ماجرای آدم ربایی به دیگر یگان های اطلاعاتی و امنیتی نیز گزارش شد و پفراینده مذکور برای پیگیری تخصصی و حرفه ای در اختیار کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: بی درنگ گروه زبده ای از کارآگاهان مامور رسیدگی به ماجرای آدم ربایی شدند و در همان نیمه شب جلسات تجزیه و تحلیل های اطلاعاتی و کارشناسی را با حضور رئیس پلیس آگاهی و رئیس اداره جنایی تشکیل دادند.

سردار تقوی اضافه کرد: در حالی که عملیات ردیابی و رصد های اطلاعاتی برای شناسایی آدم ربایان آغاز شده بود، همزمان آموزش های لازم به خانواده پزشک گروگان نیز ارائه شد تا هنگام تماس با گروگان گیران خونسردی خود را حفظ کنند و در آرامش به تماس ها پاسخ بدهند چرا که پلیس در کنار آن ها خواهد بود و برای آن که آسیبی به فرد گروگان نرسد، به طور شبانه روزی و غیرمحسوس این پفراینده را پیگیری خواهد کرد.

او با تاکید بر این که حفظ جان گروگان مهم تر از سرعت عمل پلیس در این ماجرا بود، شرح داد: همه شیوه های اطلاعاتی برای شناسایی مخفیگاه آدم ربایان با همکاری بی شائبه سربازان گمنام امام زمان (عج) به کار گرفته شد و گروه ورزیده کارآگاهان در چند شاخه اطلاعاتی- عملیاتی وارد عمل شدند و در اولین مرحله از عملیات نامحسوس به محل مطب گروگان در منطقه شهرک شهید رجایی مشهد عزیمت کردند چرا که محل ربایش طعمه آدم ربایان تعیین نبود!

فرمانده انتظامی خراسان رضوی با ابراز تاسف از این که برخی متصدیان مشاغل خاص، گاهی توصیه های دلسوزانه پلیس را جدی نمی گیرند، گفت: در تحقیقات میدانی تعیین شد که پزشک مذکور در شیفت بعدازظهر معالجه بیماران، منشی نداشته و به تنهایی در مطب مشغول مداوای بیمارانش می شد. از سوی دیگر نیز هیچ گونه دوربین مداربسته ای در آن محل وجود نداشت که همین موضوع بر فرایند تحقیقات کارآگاهان تاثیرگذار بود و از طرف دیگر ادامه بررسی ها نشان داد پزشک یاد شده با استفاده از اتوبوس و مترو به منزلش واقع در خیابان کوهسنگی رفت و آمد می کرد که با پیگیری راستا رفت و آمد وی، محل جغرافیایی آدم ربایی تعیین شد و به این ترتیب رصد های اطلاعاتی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به کمربند سبز مشهد کشید جایی که ردیابی های کارآگاهان از حضور آدم ربایان در آن بزرگراه حکایت داشت.

سردار تقوی که با توجه به اهمیت این گونه جرایم شخصا بر عملیات های انتظامی نظارت می کند در ادامه اضافه کرد: از سوی دیگر گروهی از کارآگاهان به تحقیق گسترده درباره آشنایان و افراد مشکوکی پرداختند که به مطب پزشک رفت و آمد داشتند یا شرایط زندگی او را به طور نسبی می دانستند.

او ادامه داد: نتیجه این تحقیقات میدانی گسترده اطلاعاتی بیانگر آن بود که پسر مردی که قبلا به عنوان راننده، پزشک را از مطب به محل سکونتش می رساند، نه تنها بیکار است بلکه از شرایط اجتماعی و اخلاقی مناسبی نیز برخوردار نیست! به همین دلیل بخشی از تحقیقات کارآگاهان نیز درباره رضا (فرزند مرد راننده) متمرکز شد که در همان منطقه شهرک شهید رجایی سکونت داشت.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده نیز نشان داد که آدم ربایان از یک دستگاه پراید برای ارتکاب جرم استفاده کرده اند که بررسی های میدانی تعیین کرد خواهر رضا پرایدی با تعیینات مذکور دارد بنابراین با هماهنگی قاضی عندلیب (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) و همچنین دستورات قاضی امیری (بازپرس پفراینده در شعبه 410 مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهد)، عملیات ضربتی کارآگاهان پس از شناسایی مخفیگاه آدم ربایان در خیابان شهید بسکابادی آغاز شد و کارآگاهان دایره مبارزه با آدم ربایی درحالی نیمه شب وارد یک ساختمان دو طبقه در حال احداث شدند که دو عضو باند در طبقه پایین ساختمان و عضو دیگر نیز که متاهل بود در همان نزدیکی و در منزلش به دام افتادند.

سردار تقوی اضافه کرد: با دستگیری متهمان، بلافاصله کارآگاهان به طبقه دوم ساختمان در حال احداث رفتند و گروگان را که در شرایط اسفباری با دست و پا های بسته نگهداری می شد در حالی رها کردند که او با دیدن کارآگاهان اشک در چشمانش حلقه زد.

او شرح داد: آدم ربایان پا های گروگان را با قفل و زنجیر به ستون بسته بودند و داخل آلونک پلاستیکی فقط یک هیتر برقی وجود داشت. وی با اشاره به این که عملیات کارآگاهان نیمه شب دوم بهمن با رهایی گروگان و دستگیری آدم ربایان به سرانجام رسید، شرح داد: اعضای باند گوشی گروگان را کنار گاردریل های بزرگراه معروف به کمربند سبز مشهد مخفی کرده بودند و هر بار از همان منطقه تماس می گرفتند که گوشی مذکور نیز کشف شد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: ادامه بررسی های کارآگاهان پلیس آگاهی بیانگر آن بود که رضا جوان 36 ساله بیکار و مجرد به دلیل آن که پدرش قبلا به عنوان راننده، پزشک مذکور را به محل سکونتش می رساند، از شرایط مالی او اطلاع یافته بود چرا که برخی اوقات نیز رضا در نبود پدرش این پزشک را با خودرو به محل زندگی اش در خیابان کوهسنگی می رساند که دچار وسوسه های شیطانی برای اخاذی از وی شده بود، اما به خاطر این که پزشک یاد شده او را نشناسد با همدستی دو نفر از دوستانش به نام های علی 30 ساله و عماد 31 ساله و در حالی که نقاب به چهره داشتند او را از منطقه کوهسنگی به زور داخل پراید انداخته و به ساختمان در حال احداث متعلق به مادر علی انتقال داده بودند.

سردار محمد کاظم تقوی ضمن قدردانی از سربازان گمنام امام زمان (عج)، کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی و همچنین مقامات قضایی اضافه کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف زوایای این پفراینده همچنان ادامه دارد.

منبع:خراسان

/ز.ق

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 22 اسفند 1398 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 993

به "پزشکی در غل و زنجیر گروگان گیران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پزشکی در غل و زنجیر گروگان گیران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید