پکن: از مذاکرات ایران و عربستان استقبال می کنیم

به گزارش تور چین ارزان، سخنگوی وزارت خارجه چین در زمینه گفت وگوهای اخیر تهران و ریاض گفت، پکن از مذاکرات کشورها برای بهبود روابط و صلح و ثبات منطقه ای استقبال می نماید.

پکن: از مذاکرات ایران و عربستان استقبال می کنیم

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سخنگوی وزارت خارجه چین عصر سه شنبه به وقت تهران در نشست هفتگی با رسانه ها به موضوعات مهم چین، منطقه و دنیا پرداخت.

به گزارش وبگاه وزارت خارجه چین هوا چونینگ از سخنگویان دستگاه دیپلماسی چین در پاسخ به سئوالی در مورد تایید مذاکرات تهران وریاض از سوی وزارت امور خارجه ایران گفت: ما از این مسئله استقبال می کنیم. چین مسرور است که شاهد است کشورها برای بهبود روابط و صلح و ثبات منطقه ای با هم در ارتباط هستند و گفت وگو می نمایند.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در نشست هفتگی با خبرنگاران که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید درباره اظهارات یکی از مقامات سعودی و تایید مذاکرات ایران و عربستان نیز بیان نمود: هدف گفت وگوها هم دوجانبه و هم منطقه ای بوده است. ما همیشه از این گفت وگوها در هر شکل و سطحی استقبال کردیم و سیاست جدید ما نیست ولی اجازه دهید منتظر بمانیم و نتیجه گفت وگوها را ببینیم و براساس نتایج قضاوت کنیم. شاید الان زود باشد درباره جزییات مذاکراتی و گفت وگوها صحبت کنیم.

وی در پاسخ به سؤالی درباره گفت وگوهای ایران و عربستان و آیا چرخش موضع عربستان ظاهری نیست؟ بیان نمود: در روابط بین الملل بیش از آن که به نیت خوانی و نیت ها بپردازیم به ارزیابی عملکردها می پردازیم.

خطیب زاده ادامه داد: قطعا تنش زدایی در روابط بین دو کشور عظیم اسلامی در منطقه خلیج فارس به نفع دو ملت و منطقه است. به عنوان کشوری مسئول فکر می کنیم که باید همیشه از برطرف کدورت ها و موضوعات بین دو کشور استقبال کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: امیدواریم بتوانیم با تغییر فضایی که می بینیم به مفاهمه معناداری برای روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای برسیم و تمامی مساعی جمیله خود را در این زمینه به کار خواهیم گرفت.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره مذاکرات ایران و عربستان و تداوم آن بیان نمود: هدف این گفت وگوها هم مسائل دوجانبه و هم منطقه ای است و درباره جزییات آن در فضای عمومی صحبت نمی گردد. باید منتظر نتیجه باشیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1923

به "پکن: از مذاکرات ایران و عربستان استقبال می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن: از مذاکرات ایران و عربستان استقبال می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید