چرا سازمان هلال احمر بعد از 3 ماه فاقد رئیس است؟!

به گزارش تور چین ارزان، سه ماه بدون رئیس ماندن سازمان هلال احمر، موجب اعتراض عضو فراکسیون امید شد.

چرا سازمان هلال احمر بعد از 3 ماه فاقد رئیس است؟!

به گزارش گروه سیاسی تور چین ارزان، سهیلا جلودارزاده در گفتگو با سایت الف، با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در این شرایط حساس کشور رئیس ندارد، گفت: در شرایط فعلی کشور که با شیوع کرونا روبرو هستیم و همچنین شاهد برخی حوادث طبیعی مثل سیل و زلزله در برخی نقاط کشور هستیم، ضرورت دارد تا هرچه سریع تر رئیس جمعیت هلال احمر منصوب شود.

وی توضیح داد: سازمانی که رئیس آن معین نیست نمی تواند بهره وری لازم را در رابطه با مسائل موجود کشور داشته باشد و اگر مدیر آن منصوب شود قطعا فرایند خدمت رسانی به مردم بهتر، با جدیت و با قاطعیت انجام خواهد شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: امروز از زمین و آسمان این اضطرار وجود دارد و رئیس سازمان باید هرچه سریع تر انتخاب شود.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر، جای سیاست نیست و باید مدیری برای این سازمان انتخاب شود که بتواند به مردم خدمت کند، اضافه کرد: با عنایت به غیرسیاسی بودن این سازمان و الزام رعایت اصول بی طرفی جمعیت هلال احمر، شایسته است مدیر این جمعیت فردی فراجناحی، غیرسیاسی و مورد اقبال بدنه مدیریتی و کارشناسی جمعیت باشد. ضمن اینکه تجارب و تخصص روبروه با سیل، زلزله و... در پفراینده مدیریتی ثبت کرده باشد.

جلودارزاده با اشاره به وظایف این سازمان در شرایط بحرانی و حساس کشور از رئیس جمهور خواست تا هرچه سریع تر از بین مدیران این سازمان یک فرد شایسته را به عنوان رئیس آن منصوب کند.

یادآور می شود علی اصغر پیوندی رئیس پیشین سازمان هلال احمر، آذرماه امسال به علت تخلفات مالی بازداشت شد. وی قصد سفر به ژنو را داشت که متوجه ممنوع الخروجی خود شده و بازداشت می شود. پیوندی قبل از آن هم برای ادای توضیح درباره پفراینده موجود، از سوی مراجع قضایی احضار شده و به قید وثیقه آزاد شده بود. گفته می شود پفراینده وی به مفاسد مالی مربوط به سازمان تدارکات پزشکی و واردات برخی اقلام دارویی مربوط می شود. برخی منابع رسانه ای هم اتهام پیوندی را اختلاس عنوان کرده اند.

قبل از پیوندی، معاون حقوقی و امور مجلس و همچنین مدیر کل دفتر برنامه و بودجه سازمان بازداشت شده بودند.

پیوندی از مهرماه 96 با حکم رئیس جمهور رئیس هلال احمر شده بود. او متولد سرخه است، اما نسبت خانوادگی داشتن با روحانی را تکذیب کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1109

به "چرا سازمان هلال احمر بعد از 3 ماه فاقد رئیس است؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا سازمان هلال احمر بعد از 3 ماه فاقد رئیس است؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید