4 ایراد اساسی استادیوم آزادی برای میزبانی پرسپولیس در آسیا

به گزارش تور چین ارزان، بحث صدور مجوز حرفه ای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا در روزهای اخیر یکی از داغ ترین بحث های فوتبالی کشور بوده است. شرایط بد مالی و بدهی های پُرشمار آبی ها و قرمزها شرایط بغرنجی را برای اخذ مجوز حرفه ای به وجود آورده است که در نهایت منجر به حذف استقلالی ها از آسیا شد اما پرسپولیس ظاهراً شرایط بهتری دارد.

4 ایراد اساسی استادیوم آزادی برای میزبانی پرسپولیس در آسیا

با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا باشگاه ها تا تاریخ 10 فروردین ماه برای معین تکلیف بدهی ها فرصت داشتند که در این زمان باشگاه استقلال نتوانست بدهی خود به آندره آ استراماچونی را پرداخت کند و به همین علت شانسی برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا نخواهد داشت؛ هرچند مدیران باشگاه استقلال و البته وزیر ورزش همچنان اعتقاد دارند شانس و فرصت برای آبی ها باقی است.

پرسپولیسی ها اما با معین تکلیف بدهی های خود شرایط نسبتاً بهتری برای اخذ مجوز حرفه ای دارند اما نقایصی در مدارک این باشگاه وجود دارد که کمیته صدور مجوز حرفه ای آنها را به اطلاع باشگاه پرسپولیس رسانده است. یکی از اصلی ترین مسائل باشگاه پرسپولیس ایرادهای اساسی واردشده به ورزشگاه آزادی است که باید تا تاریخ 30 فروردین به طور کامل رفع گردد.

مشکل نور، عدم دریافت گواهی ایمنی، مشکل درهای خروج اضطراری و سکوهای ورزشگاه آزادی 4 ایراد اصلی و اساسی واردشده به ورزشگاه میزبان پرسپولیس است که باید هرچه زودتر نسبت به رفع آنها اقدام گردد. مالکیت ورزشگاه آزادی به عهده باشگاه پرسپولیس نیست و سرخپوشان معتقدند این ایرادها را باید شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی که زیرمجموعه وزارت ورزش است رفع کند و به همین علت نیز تا به امروز اقدامی برای رفع شدن آنها نشده است. پرسپولیسی ها در صورت رفع نشدن ایرادهای ورزشگاه آزادی، ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد را به عنوان میزبان به AFC معرفی خواهند کرد.

موضوع دیگر مورد بحث برای صدور مجوز حرفه ای بحث مالکیت مشترک باشگاه های پرسپولیس و استقلال است، در این زمینه باشگاه پرسپولیس معتقد است با توجه به حذف استقلال از آسیا مانعی مبنی بر مالکیت مشترک دو باشگاه وجود نخواهد داشت اما قرار است جلساتی با کمیته صدور مجوز حرفه ای برگزار گردد تا برای این مشکل نیز راهکاری اندیشیده گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 17 فروردین 1402 بروزرسانی: 17 فروردین 1402 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2513

به "4 ایراد اساسی استادیوم آزادی برای میزبانی پرسپولیس در آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 ایراد اساسی استادیوم آزادی برای میزبانی پرسپولیس در آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید