5 مهارتی که با وجود هوش مصنوعی دیگر نیازی به یادگیری آن ها ندارید

به گزارش تور چین ارزان، در چند ماه گذشته و به ویژه پس از راه اندازی ChatGPT، پیشرفت های بزرگی در زمینه هوش مصنوعی صورت گرفته است و اکنون با یاری AI می توان کارهای بسیار زیادی را انجام داد. درحال حاضر ترس زیادی نسبت به ازدست دادن شغل انسان ها با وجود هوش مصنو عی وجود دارد؛ زیرا این فناوری به راحتی می تواند بسیاری از کارها و مهارت های انسان ها را انجام دهد.

5 مهارتی که با وجود هوش مصنوعی دیگر نیازی به یادگیری آن ها ندارید

با این مقدمه، در ادامه این مقاله به 5 مهارتی اشاره خواهیم کرد که شاید دیگر نیازی به آموزش آن ها وجود نداشته باشد و با یاری هوش مصنوعی بتوانید انجامشان دهید.

مهارت هایی که به لطف هوش مصنوعی می توانید از یادگیری آن ها صرف نظر کنید

هرچند انتظار نمی رود که هوش مصنوعی به طور کامل توانایی های انسان را تقلید کند، اما در انجام بسیاری از وظایف ابتدایی یکنواخت و رباتیک عملکرد خوبی دارد. هو ش مصنوعی با قابلیت های خود برای انجام این وظایف، می تواند در زمان انسان ها صرفه جویی کند تا افراد بتوانند زمان خود را صرف کشف استعدادهای خاصی مانند خلاقیت و تخیل نمایند.

به لطف پیشرفت های اخیری که درزمینه هوش مصنو عی اجرا شده است، می توانید از یادگیری مهارت های زیر صرف نظر کنید:

قابلیت های هوش مصنوعی در نوشتن

یکی از موارد استفاده اصلی مدل های هوش مصنوعی، فراوری گزارش های ساده، مقالات خبری و محتواهای متنی دیگر است. بیشتر مدل های هوش مصنو عی مانند ChatGPT یا بینگ چت می توانند درباره یک موضوع خاص تحقیق نمایند، اطلاعات مربوط به آن را خلاصه نموده و درنهایت یک گزارش کلی درباره موضوع مدنظر کاربران تهیه نمایند.

درحال حاضر نیز بسیاری از کارمندان مانند تیم های منابع انسانی از چت بات هایی ازجمله ChatGPT برای نوشتن محتوای مربوط به شغل خود استفاده می نمایند. علاوه براین، بعضی از افراد حتی با یاری هوش مصنوعی به نوشتن و فروش کتاب در آمازون می پردازند.

طراحی هنری

ابزارهای هوش مصنوعی دیگری نیز وجود دارند که می توانند کارهایی مانند فراوری تصویر، طراحی و حتی بهینه سازی طرح های رنگی را انجام دهند و به طراحان یاری نمایند. هرچند افراد زیادی ادعا می نمایند استفاده از هوش مصنو عی برای خلق آثار هنری، کاری هنری محسوب نمی گردد، هنرمندان پیشگام زیادی وجود دارند که از هوش مصنوعی برای توسعه سبک هنری خود استفاده می نمایند.

به عنوان مثال، یک عکاس در اینستاگرام که هزاران فالوور دارد، پرتره های خیره نماینده و محبوبی منتشر می نماید که درواقع با هوش مصنو عی Midjourney ساخته شده و فقط با فتوشاپ ادیت شده اند.

ثبت و پردازش داده

ایمان عادل، معاون اجرایی استراتژی شرکت خدمات Paymob، به فوربس می گوید: ثبت و پردازش داده ها به احتمال زیاد طی 5 تا 10 سال آینده به طور اتوماتیک انجام خواهد شد. الگوریتم های یادگیری ماشین می توانند داده ها را سریع تر و دقیق تر نسبت به انسان ها انجام دهند.

به لطف الگوریتم های یادگیری ماشینی مانند فناوری نویسه خوان نوری (OCR)، هوش مصنوعی می تواند متون چاپ یا نوشته شده را تشخیص دهد، آن ها به داده های دیجیتال تبدیل کند، سپس خطاهای دستی را کاهش داده و درنهایت باعث صرفه جویی در زمان ارزشمند کاربران گردد.

تجزیه وتحلیل داده ها

هوش مصنوعی بعلاوه می تواند حجم وسیعی از داده ها را به سرعت تجزیه و تحلیل کند یا الگوهایی را شناسایی کند که ممکن است انسان ها آن ها را به اشتباه تفسیر نمایند که مسلماً این امر منجر به تصمیم گیری نهایی بهتری خواهد شد.

برنارد مار، آینده نگر و نویسنده پرفروش بین المللی، به یورونیوز می گوید: امروزه ما هوش مصنوعی را داریم که می تواند به سادگی داده ها را آنالیز کند، آن ها را تجزیه و تحلیل نموده و الگوها را شناسایی کند و نیز بعضی از تحلیل ها را برای ما انجام دهد. بنابراین با وجود تمام این قابلیت ها، هوش مصنوعی می تواند وظایف اساسی حسابداری مالی را نیز انجام دهد.

درنهایت ابزارهای ویرایش مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند با انتخاب و مونتاژ اتوماتیک برترین عکس ها و تنظیم سطوح صدا، به افرادی که هیچ تجربه ای در ویرایش ویدیو ندارند، یاری نمایند.

این ابزارها بعلاوه می توانند کارهایی ازجمله روتوش تصویر، تثبیت ویدیو و تصحیح رنگ را نیز انجام دهند. علاوه براین، فراوری پیش نمایش و تجسم محصول نهایی را برای کاربران آسان تر می نمایند.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرارو
انتشار: 3 خرداد 1402 بروزرسانی: 3 خرداد 1402 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2533

به "5 مهارتی که با وجود هوش مصنوعی دیگر نیازی به یادگیری آن ها ندارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 مهارتی که با وجود هوش مصنوعی دیگر نیازی به یادگیری آن ها ندارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید