آمریکا ایران، روسیه و چین را به کوشش برای دخالت انتخاباتی متهم کرد

به گزارش تور چین ارزان، سران سازمان های اطلاعاتی، امنیتی و قضایی آمریکا در بیانیه ای مشترک ایران، روسیه و چین را به کوشش برای دخالت در انتخابات های آمریکا متهم نموده اند.

آمریکا ایران، روسیه و چین را به کوشش برای دخالت انتخاباتی متهم کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روز سه شنبه همزمان با برگزاری انتخابات های محلی در چندین ایالت آمریکا، سران سازمان های اطلاعاتی، امنیتی و قضایی در بیانیه ای مشترک مدعی شدند که بعضی از بازیگران خارجی به دنبال اثرگذاری بر این انتخابات ها و همچنین انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آمریکا بوده و هستند.

به نوشته خبرگزاری یوپی آی، این بیانیه مشترک به امضای رؤسای وزارت دادگستری، وزارت دفاع، آژانس ملی اطلاعات، پلیس فدرال (اف بی آی)، فرماندهی سایبری و آژانس امنیت ملی آمریکا رسیده است.

در این بیانیه عنوان شده است که مقابله با دخالت و اثرگذاری خارجی بر انتخابات های آمریکا، یکی از اولویت های اصلی سازمان های اطلاعاتی، امنیتی و قضایی این کشور است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: حریفان ما می خواهند نهادهای داخلی ما را تضعیف نموده، بر ادبیات عمومی ما اثر گذاشته و سیاست های دولت ما را تحت تأثیر قرار دهند.

این بیانیه می افزاید: روسیه، چین، ایران و دیگر بازیگران معاند برای اثرگذاری بر روند انتخابات یا اثرگذاری بر تصورات رأی دهندگان، کوشش خواهند کرد.

بهره گیری از شبکه های اجتماعی، نشر گسترده اطلاعات تحریف شده و انجام حملات سایبری به زیرساخت های انتخاباتی از جمله روش هایی است که به ادعای امضاکنندگان این بیانیه، ممکن است برای تغییر دادن نتایج انتخابات مورد استفاده قرار گیرد.

بحث مداخله خارجی در انتخابات آمریکا از سال 2016 و همزمان با انتخابات ریاست جمهوری آن سال مطرح شده است. دموکرات ها که در آن انتخابات شکست خوردند، روسیه را عامل پیروزی دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا معرفی نموده اند.

برای آنالیز دخالت ادعایی روسیه در انتخابات سال 2016 پرونده ای نیز گشوده شد که تحقیقات آن توسط بازپرس رابرت مولر ماه ها ادامه داشت. مولر نهایتا مدعی دخالت روسیه در انتخابات شد، اما گفت نشانه ای دال بر زد و بند ترامپ و روسیه وجود ندارد.

روسیه بارها ادعای دخالت در انتخابات در آمریکا را رد نموده و گفته است که اتهام زنی به مسکو بخشی از کوشش های گسترده تر واشنگتن برای اعمال فشار به روسیه و تخریب وجهه این کشور است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 683

به "آمریکا ایران، روسیه و چین را به کوشش برای دخالت انتخاباتی متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا ایران، روسیه و چین را به کوشش برای دخالت انتخاباتی متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید