استقبال اتحادیه اروپا از اقدام برجامی آمریکا

به گزارش تور چین ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از سرویس خدمات خارجی اتحادیه اروپا، پیتر استانو سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در واکنش به سیگنال های برجامی کاخ سفید گفت: زمان دیپلماسی فرا رسیده است و اقدامات آمریکا فضا و شرایطی را ایجاد نموده تا کوشش های دیپلماتیکی که در چند هفته اخیر درباره برجام در جریان بوده تسریع گردد.

استقبال اتحادیه اروپا از اقدام برجامی آمریکا

با ما سفر کنید و با تور ارزان به اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

استانو توضیح داد که جوزف بورل به عنوان هماهنگ کننده برجام به شدت کوشش می نماید تا این توافق را به ریل اصلی بازگرداند.

این مساله به گفته او شامل برگرداندن ایران به اجرای کامل تعهداتش ذیل برجام و پیوستن دوباره آمریکا به این توافق است.

او در این عین حال بدون استناد به مورد خاص مبتنی بر اقدام عملی ادعا کرد که تحریم های برجامی علیه ایران برطرف شده و از ناحیه این اتحادیه تحریم های هسته ای علیه ایران باقی نمانده که ناقض تعهدات امضاکنندگان اروپایی برجام باشد.

وی با اشاره به اعلام آمادگی انریک مورا معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا به عنوان مسئول پرونده هسته ای ایران، برای میزبانی نشست غیر رسمی اعضای برجام و آمریکا گفت که مذاکرات در مورد برگزاری این نشست با طرف ها در جریان است. از سویی جوسپ بورل از طرف های مختلف از جمله آمریکا برای گفت وگوهای غیر رسمی در جهت برطرف موانع باقی مانده در مورد برجام دعوت نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1791

به "استقبال اتحادیه اروپا از اقدام برجامی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال اتحادیه اروپا از اقدام برجامی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید