اصلاحات فدراسیون جهانی به سود کاراته ایران، علیپور المپیکی می شود؟

به گزارش تور چین ارزان، با تصمیم جدید فدراسیون جهانی برای رقابت های کسب سهمیه المپیک، کاراته ایران این شانس را دارد که یک سهمیه دیگر در بخش بانوان به دست آورد تا تعداد سهمیه های کشورمان از طریق رنکینگ به عدد 5 برسد.

اصلاحات فدراسیون جهانی به سود کاراته ایران، علیپور المپیکی می شود؟

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری خبرنگاران از روابط عمومی فدراسیون کاراته، فدراسیون جهانی کاراته اصلاحات خود را برای مسابقات گزینشی المپیک توکوی بیان نمود که بر این اساس احتمال افزایش سهمیه های ایران در امپیک وجود دارد.

بیان نمود: با تعویق بازی های المپیک توکیو به سال 2021 و تصویب مراحل جدید صلاحیت المپیک توسط IOC، فدراسیون جهانی کاراته ناچار شد که سیستم گزینش ورزشکاران برای المپیک را مرور کند تا بتواند سیستم را با شرایط جدید تنظیم کند.

بر همین اساس با حفظ ماهیت اصلی سیستم اولیه گزینش ورزشکاران المپییکی، تعدادی از مسابقات به جهت کسب سهمیه المپیک اضافه شد که یکی از این مسابقات کاراته وان رباط مراکش 2021 است که پیش از قرار بود در سال 2020 برگزار شود. البته فدراسیون جهانی اعلام کرده امکان جایگزینی این رویداد با دیگر رقابت لیگ برتر کاراته وان که در سال 2021 برگزار می شود نیز وجود دارد.

دیگر رویداد در نظر گرفته شده، مسابقات قهرمانی اروپا 2021 است که پیش از این قرار بود 2020 برگزار شود. این مسابقات در سال 2021 به جای باکوی اذربایجان در گوتنبرگ سوئد برگزار می شود. فدراسیون جهانی در انتها یادآور شده که تاریخ برگزاری این مسابقات پس از بررسی نهایی اعلام خواهد شد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان، در هفته های انتهای سال گذشته شمسی فدراسیون جهانی مسابقات کاراته وان رباط مراکش را لغو کرد. پس از لغو این رقابتها، مسابقات مادرید جایگزین شد اما این رقابت ها نیز برگزار نشد تا فدراسیون جهانی امتیازات کاراته وان سالزبورگ اتریش را به عنوان مرحله نهایی احتساب امتیازات از طریق رنکینگ مد نظر قرار دهد.

بر همین اساس فدراسیون جهانی 4 کاراته کای ایران به نام های سارا بهمنیار، حمیده عباسعلی، بهمن عسگری و سجاد گنج زاده را به عنوان المپیکی های کاراته ایران معرفی کرد.

حالا با تصمیم جدید فدراسیون جهانی، کاراته ایران این شانس را دارد که با شرکت در کاراته وان مراکش 2021 یک سهمیه دیگر در بخش بانوان به دست اورد. رزیتا علیپور نماینده کشورمان در وزن 61+ بانوان است که این فرصت را دارد از طریق رنکینگ راهی بازی های المپیک شود. در بخش بانوان با توجه به اختلاف امتیاز بالای عباسعلی با نفرات پشت سر خود، حضور وی در توکیو قطعی است ولی بهمنیار باید فاصله امتیازی خود را با نفرات بعد از خود حفظ کند.

در بخش مردان کسب دو سهمیه از سوی ایران قطعی است. امتیازات بالای بهمن عسگری موجب شده وی تحت هر شرایطی مسافر توکیو شود ولی حالا در وزن 75+ کیلوگرم با تصمیم جدید فدراسیون جهانی، رقابت میان ذبیح الله پورشیب و سجاد گنج زاده خواهد بود تا یکی از آنها جواز حضور در المپیک را به دست آورد. در این وزن نیز یک سهمیه برای ایران قطعی است.

مسابقات کاراته در المپیک 2021 با حضور 80 کاراته کا در 6 وزن کومیته و دو بخش کاتای انفرادی مردان و زنان برگزار می شود.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1330

به "اصلاحات فدراسیون جهانی به سود کاراته ایران، علیپور المپیکی می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاحات فدراسیون جهانی به سود کاراته ایران، علیپور المپیکی می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید