اولین قطار باری وارد رشت شد ، کرج-قزوین دو خطه شد

به گزارش تور چین ارزان، خط دوم راه آهن کرج- قزوین امروز 27 اسفند 98، با حضور وزیر راه و رئیس سازمان برنامه و بودجه به بهره برداری رسید.

اولین قطار باری وارد رشت شد ، کرج-قزوین دو خطه شد

به گزارش تور چین ارزان به نقل از مهر، سعید رسولی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان شرکت راه آهن با دستگاه های دولتی و خصوصی گفت: سال گذشته تفاهم نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه برای بهره گیری از ظرفیت تبصره 18 قانون بودجه مبنی بر تأمین اقتصادی فراوری ناوگان حمل و نقل ریلی به امضا رسید که طی این یک سال، از محل امضای این تفاهم نامه 135 دستگاه انواع ناوگان ریلی فراوری داخل وارد شبکه ریلی شد و کارخانه های فراوریی واگن در حال فراوری سایر ناوگان مذکور در این قرارداد هستند.

وی اضافه کرد: همچنین از محل های دیگر مجموعاً 778 دستگاه انواع ناوگان ریلی در داخل فراوری و بهره برداری شد که به افزایش بهره وری در حمل و نقل ریلی منجر شده است.

مدیرعامل شرکت راه آهن با اشاره به افتتاح پل قزل حصار برای آسایش مردم این منطقه گفت: قطعه اول خط دوم راه آهن کرج-قزوین از حدفاصل کرج تا هشتگرد امروز به بهره برداری می رسد و قطعه دوم آن نیز حدفاصل هشتگرد تا قزوین فروردین ماه 99 افتتاح خواهد شد.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی امروز 6 سند همکاری میان راه آهن با بخش های دولتی و غیردولتی به امضا می رسد که مهم ترین آن بهره برداری از خط آنتنی 16 کیلومتری کارخانه فولاد یزد به شبکه ریلی است و امروز اولین محموله بار فولاد یزد به کارخانه فولاد رشت با خط آهن ارسال خواهد شد.

وی ادامه داد: ظرفیت این محور 500 هزار تن در سال است که مجموع کل حمل ریلی بار در کشور با افتتاح این خط به 16.5 میلیون تن در سال افزایش می یابد.

خاطرنشان می گردد در این مراسم قراردادهایی به مجموع ارزش 1373 میلیارد و 500 میلیون تومان و همچنین تفاهم نامه همکاری راه آهن و بنادر جهت افزایش سهم ریل از بندر، بهره برداری از پروژه های زیربنایی ریلی به ارزش 165 میلیارد تومان و ورود 322 دستگاه انواع ناوگان ریلی جدید به شبکه ریلی به ارزش 570 میلیارد تومان به امضا رسید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1147

به "اولین قطار باری وارد رشت شد ، کرج-قزوین دو خطه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین قطار باری وارد رشت شد ، کرج-قزوین دو خطه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید