ایران دهمین کشور تولیدکننده کربن در دنیا

به گزارش تور چین ارزان، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه ایران دهمین کشور تولیدکننده کربن در دنیا است، گفت: توسعه پایدار در کنار حفظ محیط زیست باید در نظر گرفته گردد تا بیش از این شرمسار نسل های آینده نشویم.

ایران دهمین کشور تولیدکننده کربن در دنیا

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در نشست تخصصی هماهنگی سند همکاری در حوزه آموزش حفاظت از محیط زیست و مدیریت مصرف آب و انرژی در مدارس گفت: گسترش مسائل زیست محیطی در دنیا اعم از افزایش دمای زمین و تغییر الگوی بارش ها حاصل اعمال غیرمسئولانه بشر است. ما در کشور طی یک سال 250 میلیمتر بارندگی داریم اما این رقم در کشورهای دیگر دنیا 1000 میلیمتر است.

وی ادامه داد: کشور ما دهمین کشور تولیدکننده کربن در دنیا است این درحالیست که ما جزو کشورهای صنعتی نیستیم بنابراین اگر می خواهیم آینده بهتری داشته باشیم باید در مصرف منابع صرفه جویی و مسئولانه تر رفتار کنیم.

مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه ما در گذشته تصمیمات اشتباهی در بعضی حوزه ها گرفتیم که امروزه ما را گرفتار نموده است، توضیح داد: آموزش محیط زیست و تغییر نگرش در این زمینه باید در سطح گستره تری نسبت به گذشته صورت گیرد.

محمودی با تاکید بر اینکه ما احتیاج به آموزش نسل های آینده برای حفظ محیط زیست داریم، گفت: می توانیم در این زمینه از تجربیات کشورهای دیگر استفاده و برنامه های مناسبی برای برطرف مسائل محیط زیست تدوین کنیم.

وی در انتها اظهار کرد: مبانی نظری توسعه پایدار و محیط زیست باید در تصمیمات کلان در نظر گرفته گردد تا بیش از این شرمسار نسل های آینده نشویم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 880

به "ایران دهمین کشور تولیدکننده کربن در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران دهمین کشور تولیدکننده کربن در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید