بارسلونا؛ شهر ارواح ، کرونا 30 میلیون گردشگر را فراری داد

به گزارش تور چین ارزان، ساکنان بندر بارسلونا وقتی پس از شش هفته قرنطینه کرونا از خانه بیرون آمدند، شهری بسیار خلوت و آرام را دیدند که در آن از انبوه گردشگران خبری نبود.

بارسلونا؛ شهر ارواح ، کرونا 30 میلیون گردشگر را فراری داد

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش گاردین، اسپانیا به شلوغ ترین کشور اروپا شهره است؛ با شهروندانی که سر و صدا کردن را جزئی از ذات و طبیعت خود می دانند. این ویژگی شاید تا دو ماه پیش مصداق داشت اما با آمدن کرونا و بسته شدن مرزها و زندانی شدن مردم در خانه ها، آنجه این روزها بیش از هر چیز در خیابان های بارسلونا به چشم می خورد، آرامش و خلوت و سکوت است.

شهری که بیش از هر چیز در جهان با لیونل مسی و تیم فوتبالش شناخته می شود، سال گذشته میزبان بیش از 30 میلیون جهانگرد از چهار گوشه جهان بود. تماشای ورزشگاه خاطره انگیز نیوکمپ تنها بخشی از برنامه جهانگردان داخلی و خارجی است. هر چه باشد، شهر بندری بارسلونا در شمال شرقی اسپانیا جز یک ورزشگاه بزرگ ده ها و صدها جای دیدنی و بنای تاریخی هم دارد.

با سرانجام یافتن نسبی قرنطینه و بیرون آمدن مردم از خانه ها، آنچه بیش از هر چیز به چشم می خورد نظم مثالزدنی مردم و رعایت کردن موارد بهداشتی و ایمنی برای در امان ماندن از کروناست. شهروندان تنها و جدا از دیگران قدم می زنند و می دوند، از دور حال هم را می پرسند و مراقبند جمع شان بیش از دو نفر نشود؛ تصاویری که پیش تر در بارسلونا هرگز دیده نشده بود.

خلوت و آرامش شهر هر چند لبخند رصایت را بر لب ساکنان بارسلونا آورده اما غیبت طولانی جهانگردان هم می تواند نگران کننده باشد. بخشی از اقتصاد این شهر 5.5 میلیون نفری به رونق جهانگردی وابسته است و صدها هزار نفر از حضور جهانگردان در آن نان می خورند. حالا همه امیدوارند کرونا دست از سر مردم جهان بردارد و زندگی عادی دوباره به خیابان های بارسلونا بازشود.

منبع: همشهری

منبع: چمدان
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1284

به "بارسلونا؛ شهر ارواح ، کرونا 30 میلیون گردشگر را فراری داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارسلونا؛ شهر ارواح ، کرونا 30 میلیون گردشگر را فراری داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید