بیماری عجیبی که باعث شد زن آرزوی ناشنوایی کند

به گزارش تور چین ارزان، تهران (پانا) - زنی در اسکاتلند از بیماری نادری به نام مزوفونی رنج می برد که حتی صدای نفس کشیدن دیگران را نمی تواند تحمل کند و آرزوی ناشنوایی دارد.

بیماری عجیبی که باعث شد زن آرزوی ناشنوایی کند

به گزارش خبرنگاران، یک زن اسکاتلندی از بیماری نادری به نام مزوفونی رنج می برد که باعث می گردد از صدای تنفس دیگران به حدی آشفته گردد که یک بار از پزشکان خواست با انجام جراحی او را ناشنوا نمایند.

میزوفونیا به عنوان یک نفرت شدید از بعضی صدا ها توصیف می گردد که منجر به واکنش های شدید احساسی یا فیزیولوژیکی می گردد که بیشتر مردم آن را غیر منطقی می دانند. این بیماری به عنوان سندرم حساسیت صدا نیز شناخته می گردد و می تواند انواع واکنش ها را از عصبانیت تا وحشت یا احتیاج به فرار ایجاد کند.

اگر می خواهید این شرایط را درک کنید به صدایی فکر کنید که دیوانه تان می نماید، آن را در ضریب 100 ضرب کنید آنگاه از احساسی که بیماران مبتلا به مزوفونی دارند، مطلع خواهید شد.

در حالی که بعضی افراد معتقدند که میزوفونی فقط به دلیل صدا های تحریک نماینده معمول مانند جویدن با صدای بلند یا خاراندن ناخن روی تخته ایجاد می گردد، اما در حقیقت تقریباً هر صدایی برای این افراد آزار دهنده است.

به عنوان مثال، یک بیمار به نام کارن از اسکاتلند اخیراً در برنامه تلویزیونی This Morning انگلیس حاضر شد تا جزئیات تجربه خود را در خصوص misophonia که از طریق یکی از رایج ترین صدا ها یعنی تنفس دیگران ایجاد شده، توضیح دهد.

جالب اینجاست که تنفس شدید یا نفس نفس زدن نیست که کارن را آزار می دهد بلکه صدای ضعیف تنفس طبیعی است و از آنجا که مردم احتیاج به نفس کشیدن دائمی دارند، بنابراین او کاری نمی تواند انجام دهد.

در برهه ای از زمان اوضاع به حدی بد شد که زن از دکتر پرسید آیا فرصتی برای جراحی برای ناشنوا کردن او وجود دارد تا دیگر مجبور نباشد با صدای آزار دهنده تنفس کنار بیاید و واضح است که هیچ پزشکی چنین کاری را انجام نمی دهد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1796

به "بیماری عجیبی که باعث شد زن آرزوی ناشنوایی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری عجیبی که باعث شد زن آرزوی ناشنوایی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید