تالار رودکی میزبان چند شب دو نوازی می گردد، معرفی نوازندگان دوره دهم

به گزارش تور چین ارزان، آخرین برنامه از مجموعه کنسرت های چند شب در سال 97 در قالب مجموعه برنامه های چند شب دو نوازی میزبان علاقه مندان موسیقی ایرانی است.

تالار رودکی میزبان چند شب دو نوازی می گردد، معرفی نوازندگان دوره دهم

به گزارش ، افشین معصومی مدیر برگزاری مجموعه کنسرت های چند شب با اشاره به جزئیات دهمین دوره این پروژه که به اجرای چند شب دو نوازی اختصاص دارد، گفت: پروژه چندشب دونوازى نگاهى بر طراحى دونوازى براى دو ساز ملودیک ایرانى دارد.

این برنامه طراحى و تنظیمى براى یک دونوازى 20 دقیقه اى میان دو ساز است که به نوعی متفاوت از دیگر نوع هاى تکرارى خود است. در دونوازى هاى رایج شاهد همنشینى گاهاً بداهه و یا سوال و جوابى به مانند ساز و آواز هستیم. ولى در این چندشبِ پیش رو سعى داریم دونوازى هایى از پیش طراحى شده را براى مخاطبان جدى موسیقی ایرانى ارائه کنیم.

معصومی در معرفی هنرمندان مجموعه برنامه های چند شب دو نوازی اعلام کرد: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته مژگان حسینی نوازنده قانون، سپنتا حامدی نژاد نوازنده تار، عماد حنیفه نوازنده تار، پوریا فرجی نوازنده سنتور، پویان عطایی نوازنده سنتور، حمید خوانساری نوازنده عود، نوا سلیمانی نوازنده عود، حسین اینانلو نوازنده سه تار، مجید مولانیا نوازنده تار، صابر سوری نوازنده عود، مهرداد ناصحی نوازنده کمانچه و امین گلستانی نوازنده عود روز های سه شنبه 25 و چهارشنبه 26 دی ماه به اجرای برنامه می پردازند.

وی اضافه نمود: این برنامه آخرین دور از این مجموعه کنسرت هاى چندشب است که در سال 97 برگزار خواهد شد و امید داریم در سال 98 شاهد انتشار آنچه تا کنون در این چندشب به صورت صوتى و حرفه اى ضبط شده، باشیم. به هر صورت مجموعه کنسرت هاى چندشب بیانگر رویکرد، بیان و اندیشه نسل چهارم موسیقى ایرانى است که در آن آثار بیش از 114 هنرمند برگزیده موسیقی ایران طی 28 شب اجرا ثبت و ضبط شده اند و بدون تردید می تواند مقیاس و میزانی برای آیندگان باشد. پروژه ای که به اعتقاد من فقط با همدلی نسل چهارم موسیقی صورت گرفت.

دهمین دوره مجموعه کنسرت های چند شب با عنوان چند شب دو نوازی به همت موسسه فرهنگی هنری نغمه حصار روز های سه شنبه 25 و چهارشنبه 26 دی ماه در تالار رودکی تهران برگزار می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 275

به "تالار رودکی میزبان چند شب دو نوازی می گردد، معرفی نوازندگان دوره دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تالار رودکی میزبان چند شب دو نوازی می گردد، معرفی نوازندگان دوره دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید