تحریم آمریکا علیه 3 شرکت به بهانه ارتباط با ایران

به گزارش تور چین ارزان، به گزارش خبرنگاران، وزارت بازرگانی آمریکا امروز پنجشنبه نام 3 شرکت را به بهانه ارتباط تجاری با جمهوری اسلامی ایران در فهرست تحریم های این کشور قرار داد.

تحریم آمریکا علیه 3 شرکت به بهانه ارتباط با ایران

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت بازرگانی آمریکا این تحریم ها را به بهانه واهی صدور یا کوشش برای صدور کالاهایی از مبدأ آمریکا به مقصد ایران و در راستای استفاده در برنامه تسلیحاتی و دفاع موشکی تهران علیه 3 شرکت مذکور وضع نموده است.

این 3 شرکت شامل وِیولِت الکترونیکس (Wavelet Electronics)، شرکت فن آوری کام تل (Comtel Technology Limited) و اچ اس جِی الکترونیکس (Electronics HSJ) هستند.

دفتر صنایع و امنیت وزارت بازرگانی آمریکا (BIS) در وبگاه خود در این باره ادعا کرد: با توجه به تهدیدات جاری علیه امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا از سوی چین…، این ممنوعیت ها وضع شده اند. دفتر صنایع و امنیت وزارت بازرگانی آمریکا بعلاوه علیه شرکت هایی در کشور چین، گرجستان، مالزی و ترکیه به علت کوشش برای انتقال اقلام آمریکایی برای برنامه نظامی ایران اقداماتی را انجام داده است.

بعلاوه 34 شرکت دیگر نیز از سوی دفتر صنایع و امنیت وزارت بازرگانی آمریکا به بهانه فعالیت هایی علیه امنیت ملی و سیاست خارجی این کشور در فهرست تحریم های امروز واشنگتن قرار گرفتند.

براین اساس، اشخاص، سازمان ها یا دولت هایی که در این فهرست قرار گرفتند، با محدودیت های صادراتی روبرو خواهند شد.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2222

به "تحریم آمریکا علیه 3 شرکت به بهانه ارتباط با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم آمریکا علیه 3 شرکت به بهانه ارتباط با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید