ثبت سفارش ارز متقاضی از این هفته

به گزارش تور چین ارزان، وزیر صمت گفت: ثبت سفارش ارز متقاضی از این هفته شروع می گردد.

ثبت سفارش ارز متقاضی از این هفته

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، علیرضا رزم حسینی در بازدید از معاونت بازرگانی داخلی و بخش تنظیم بازار، گفت: به دلیل کمبود منابع ارزی تعدادی از افراد در صف ثبت سفارش و تعدادی در صف تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی هستند که این اعداد قابل ملاحظه است؛ بر همین اساس در ستاد هماهنگی مالی دولت مصوب شد مدیریت ثبت سفارش در وزارت صمت انجام گردد که این موضوع انجام شد و ما کالا های ضروری را در اولویت ثبت سفارش قرار دادیم.

وزیر صمت ادامه داد: از این هفته افرادی که احتیاج به ارز ندارند و ارز در خارج از کشور دارند مجاز هستند تا کالا وارد نمایند و علاوه بر این صادرنمایندگانی که از سال 98 تعهد ارزی داشتند می توانند از محل تعهد صادراتی مجوز واردات کالا های اولویت دار دریافت نمایند این موضوع باعث می گردد صادرات افزایش یابد و احتیاج واحد های صنعتی به مواد اولیه تامین گردد.

وی افزود: در هفته های گذشته با تشکل های بخش خصوصی هم اندیشی داشتیم و تا ماه های پایانی سال شاهد رشد صادرات و افزایش کالا های وارداتی خواهیم داشت.

وزیر صمت ادامه داد: سامانه های معاملاتی یکی از جهت های کاهش حضور فیزیکی افراد است، زیرا بروکراسی اداری مخل توسعه کشور است و ما در وزارت صمت کوشش کردیم این بروکراسی ها را حذف کنیم تا جهت های فراوری و تجارت را آسانتر کنیم.

وی افزود: اگر بخش خصوصی اشکالاتی در سامانه توسعه تجارت الکترونیکی می بینند حتما به وزارت صمت اطلاع دهد.

وزیر صمت درباره کالا هایی که در گمرک باقی مانده است، گفت: کالا های وراداتی 2 گروه هستند؛ گروه اول ارز 4200 تومانی دریافت می نمایند که این کالا ها در گمرک باقی می ماند و تا ارز 4200 تومانی را از بانک مرکزی دریافت نمایند و بعد از گمرک ترخیص می شوند و گروه دوم نیز متقاضیانی هستند که ارز نیمایی دریافت می نمایند و منتظر دریافت ارز از سوی بانک مرکزی برای ترخیص کالا هستند.

رزم حسینی افزود: بر اساس سیاست جدید، متقاضی که اعلام کند احتیاج به ارز نیمایی ندارد اجازه ترخیص داده می گردد و افرادی که احتیاج به ارز دارند باید در سامانه نیمایی ارز خریداری نمایند تا ترخیص کالا صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1570

به "ثبت سفارش ارز متقاضی از این هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت سفارش ارز متقاضی از این هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید