جمهوری آذربایجان از زخمی شدن رئیس جمهور قره باغ اطلاع داد، ارمنستان تکذیب کرد

به گزارش تور چین ارزان، معاون الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان از حمله به پناهگاه رئیس جمهور قره باغ و مجروحیت شدید وی اطلاع داد ولی دولت ارمنستان آن را تکذیب کرد.

جمهوری آذربایجان از زخمی شدن رئیس جمهور قره باغ اطلاع داد، ارمنستان تکذیب کرد

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل تور چین ارزان به نقل از تاس، هکمت حاجیف، دستیار رئیس جمهور جمهوری آذربایجان روز یکشنبه در جلسه ای توجیهی از زخمی شدن آراییک هاروتیونیان، رهبر جمهوری قره باغ بر اثر حمله شدید نیروهای آذربایجان اطلاع داد.

حاجی اف گفت: در طی یک حمله سنگین توسط ارتش جمهوری آذربایجان به محل استقرار رهبر جمهوری خودخوانده قر ه باغ کوهستانی، آراییک هاروتیانیان به شدت زخمی شد.

به گفته حاجی اف، رئیس جمهور قره باغ در زمان حمله در یک پناهگاه زیر زمینی به سر می برده است.

در همین حال، مرکز اطلاع رسانی دولت ارمنستان با استناد به سخنگوی هاروتیان، وگرام پوگوسیان، بیانیه آذربایجان را تکذیب کرد. در این گزارش آمده است: آذربایجانی ها امروز به طور فعال اطلاعاتی مبنی بر زخمی شدن رئیس جمهور هاروتیونیان را منتشر می نمایند. این با واقعیت مطابقت ندارد.

درگیریهای مجدد بین آذربایجان و ارمنستان از روز یکشنبه گذشته 27 سپتامبر شروع شد، در حالی که نبردهای شدیدی میان ارتش این دو کشور در منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی در گرفت. این منطقه در تابستان 2014، در آوریل سال 2016 و همینطور در جولای گذشته شعله های جنگ را تجربه کرد. آذربایجان و ارمنستان حکومت نظامی وضع کردند و تحرکات نظامی خود را افزایش دادند. هر دو طرف درگیری گزارشاتی از تلفات در میان غیرنظامیان خود داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1458

به "جمهوری آذربایجان از زخمی شدن رئیس جمهور قره باغ اطلاع داد، ارمنستان تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمهوری آذربایجان از زخمی شدن رئیس جمهور قره باغ اطلاع داد، ارمنستان تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید