خبرنگاران جهرم در شرایط قرمز کرونا نهاده شد

به گزارش تور چین ارزان، شیراز-خبرنگاران- با اعلام دانشگاه علوم پزشکی جهرم، این شهر از شامگاه چهارشنبه 28 اسفندماه از نظر گسترش ویروس کرونا در شرایط قرمز نهاده شد.

خبرنگاران جهرم در شرایط قرمز کرونا نهاده شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم پنجشنبه به خبرنگار تور چین ارزان گفت: تا عصر چهارشنبه 28اسفند، نمونه آزمایشگاهی29 فرد مبتلا به کرونا در جهرم مثبت شده است.

محمد رحمانیان اضافه نمود: تا به امروز 133 نمونه از بیماران مشکوک گرفته شده و آخرین فرد مبتلا به کرونا در جهرم، زنی 33 ساله بوده که سابقه بیماری زمینه ای آسم داشته است.

وی توضیح داد: هفت بیمار مبتلا به کرونا در جهرم ترخیص شده اند و ادامه درمان این بیماران به صورت قرنطینه خانگی انجام می گردد.

رحمانیان با تاکید دوباره برای عدم خروج از منزل و حضور در تجمعات و میهمانی ها، توضیح داد: دورهمی ها و مراسم های خانوادگی عامل اصلی در شیوع کرونا در جهرم بوده است.

وی با تاکید بر اینکه سالمندان از گروه پرخطر ابتلا به این بیماری به حساب می آیند، از مردم خواست دید و بازدیدهای عید را به زمان دیگری موکول نموده تا زنجیره انتقال ویروس از بین برود.

در هفته اخیر شیوع کرونا در جهرم سیر صعودی داشته است به طوری که روز چهارشنبه نتیجه تست هشت نفر به صورت همزمان مثبت اعلام شد.

شامگاه چهارشنبه بلندگوهای سیار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جهرم در خیابان های شهر شرایط قرمز بیماری کرونا را به مردم اطلاع رسانی کردند.

کمیسیون نظارت بر سازمان های صنفی شهرستان جهرم نیز اظهار داشت: با توجه به اعلام هشدار شرایط قرمز در شهرستان جهرم به لحاظ شیوع و گسترش ویروس کرونا، ضمن تقدیر و تشکر از همکاری کلیه اتحادیه ها و واحدهای صنفی سطح شهرستان،خواهشمند است ضمن رعایت کامل نکات بهداشتی در راستای پیشگیری از شیوع و اپیدمی آن تا خروج از شرایط قرمز نسبت به ادامه همکاری در مورد حفظ جان خویش و خانواده و همشهریان عزیز اقدام شایسته به عمل آورند.

با توجه به اینکه درمان بسیاری از مبتلایان به کرونا ویروس و بهبود یافتن آنان، احتیاج است این بیماران ادامه درمان خود را در نقاهتگاه سپری نمایند؛ دانشگاه علوم پزشکی جهرم مکانی را به عنوان نقاهتگاه این بیماران در نظر گرفته است و برای این نقاهتگاه، 50 تخت بستری و سایر متعلقات آن اعم از تشک، پتو و بالش، از خیرین درخواست یاری نموده است.

تا روز چهارشنبه 28 اسفندماه 98، یک نفر در جهرم از بیماری کرونا فوت نموده و 22 نیز از بیمارستان مرخص شده اند. از 29 مبتلای به کرونا در جهرم، 15نفر مرد و 14نفر زن بوده اند.

شهرستان جهرم در فاصله 193 کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار گرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1152

به "خبرنگاران جهرم در شرایط قرمز کرونا نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جهرم در شرایط قرمز کرونا نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید