خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت ، این 5 میلیون جامانده سهام عدالت می گیرند

به گزارش تور چین ارزان، وزیر اقتصاد با بیان لیست افراد مستحق برای دریافت سهام عدالت بروزرسانی شده است و روز گذشته نامه جدیدی برای معاون اول جهت طرح در هیئت دولت ارسال کردیم گفت: در مجموع برای حدود 4.5میلیون تا 5میلیون نفر پیش بینی ارائه سهام اجرا شده است.

خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت ، این 5 میلیون جامانده سهام عدالت می گیرند

به گزارش خبرنگاران، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی در پاسخ به سؤالی در مورد سهام عدالت جاماندگان و کمبود احتمالی منابع گفت: منابع برای جاماندگان داریم، دولت به قدری که بخواهد سهام به جاماندگان واگذار کند دارد و در سال گذشته نیز دو بار کوشش کردیم مصوبه آن را از هیئت دولت دریافت کنیم، دستگاه هایی که مالک آن سهام و صنعت بودند با واگذاری سهام موافقت نکردند.

وی با بیان اینکه روز گذشته مجدداً با بروزرسانی تعداد افرادی که مستحق بودند و باید مشمول عدالت می شدند نامه جدیدی را برای آقای مخبر معاون اول رئیس جمهور برای طرح در هیئت دولت ارسال کردیم، گفت: در این پیشنهاد کوشش شد سهام هایی را که احتمالاً بدون مشکل باشند و تصور می کنیم وزرا با آن موافقت نمایند، برای آقای مخبر ارسال کردیم تا در دستور کار هیئت دولت قرار بگیرد.

خاندوزی با تأکید بر اینکه امیدوار هستیم سال جاری این وعده محقق گردد، گفت: سهامی که تا امروز از سوی دولت تأمین شده است، افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و 1.5میلیون نفری را که در دهه 80 از دریافت سهام عدالت جا مانده بودند، شامل می گردد، در مجموع برای حدود 4.5 میلیون تا 5 میلیون نفر، حتی افرادی که در دوره اول ثبت نام سهام عدالت انجام داده بودند و مستحق نیز بودند اما سهام دریافت نکردند، پیش بینی سهام صورت گرفته است.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد پیش بینی زمان سهام دار شدن جاماندگان گفت: اعطای سهام به جاماندگان زمان نمی برد و در حقیقت مسئله مصوبه هیئت دولت است. در صورتی که وزارتخانه های مالک شرکت های نفتی یا صنعتی موافقت نمایند مراحل مربوط به اعطای سهام یک تا دو ماهه انجام شدنی است. امیدوار هستیم این پیشنهاد به سرنوشت پیشنهاد سال گذشته دچار نگردد که با آن مخالفت شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 شهریور 1402 بروزرسانی: 8 شهریور 1402 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2572

به "خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت ، این 5 میلیون جامانده سهام عدالت می گیرند" امتیاز دهید

1 کاربر به "خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت ، این 5 میلیون جامانده سهام عدالت می گیرند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت ، این 5 میلیون جامانده سهام عدالت می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید