خبر مهم برای دانش آموزان مشکوک به کرونا

به گزارش تور چین ارزان، خبرنگاران : آزمون دانش آموزان پایه های نهم و دوازدهم که کرونا دارند یا مشکوک هستند در فضای قرنطینه و جداگانه برگزار می شود.

خبر مهم برای دانش آموزان مشکوک به کرونا

به گزارش به نقل از ایرنا، داریوش حکیمی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه وزارت بهداشت از طریق کد ملی دانش آموزان شرایط آنان را چک می کند، گفت: کد ملی تمام دانش آموزان شرکت کننده در آزمون در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است و در سامانه ماسک شرایط آنان چک خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که دارای بیماری زمینه ای هستند نیز به صورت جداگانه امتحان می دهند.

حکیمی همچنین گفت: هر فردی هنگام برگزاری امتحانات علائم داشته باشد جداگانه امتحان می دهد.

وی در خصوص سلامت حوزه های امتحانات نهایی با بیان اینکه سال گذشته نیز شرایط امسال را داشتیم و تمام پروتکل ها را مدنظر گرفتیمف اضافه نمود: در سال جدید نیز این موضوع با توجه به شرایط جدید مورد بازبینی قرار گرفته است و دستورالعمل جدید به نواحی و مناطق 39گانه استان ارسال می شود.

وی با اشاره به اینکه درسال گذشته .290حوزه امتحانی در پایه دوازدهم داشتیم، اضافه نمود: اکنون 310 حوزه اجرا برای اخذ آزمون برای دانش آموز پایه دوازدهم پیش بینی شده و فاصله صندلی ها از هم چهار مترمربع است و از هر طرف 2 متر پیش بینی شده و در بحث تهویه نیز سالن ها در شرایط بهتری قرار گرفته اند.

حکیمی ادامه داد: هرجایی که امکان برگزاری آزمون در فضای باز وجود داشته باشد این کار صورت می گیرد تا از دغدغه ها کاسته شود.

رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه در پایه نهم امتحانات به صورت مدرسه ای برگزار می شود، گفت: تراکم در پایگاه های امتحانی این پایه کم و حدود 30 دانش آموز است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه امتحانی پایه دوازدهم یک نفر مراقب سلامت در حوزه نظارت کافی را دارد و از سوی شبکه های بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان نیز این نظارت ها صورت می گیرد.

براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، آزمون پایه نهم از روز دوشنبه 27 اردیبهشت تا روز دوشنبه 24 خردادماه و آزمون پایه دوازدهم از 27 اردیبهشت تا 24 خردادماه به صورت حضوری برگزار می شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1920

به "خبر مهم برای دانش آموزان مشکوک به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مهم برای دانش آموزان مشکوک به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید