خراسان شمالی در پوشش بیمه روستاییان از کشور جلوتر است

به گزارش تور چین ارزان، مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: بر اساس آمار ارایه شده صندوق مرکزی، این استان با پوشش 32 درصدی جامعه هدف، 11 درصد از میانگین کشوری این شاخص جلوتر است.

خراسان شمالی در پوشش بیمه روستاییان از کشور جلوتر است

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، محمدرضا غلام زاده مدیر صندوق بیمه کشاورزان و روستاییان گفت: 179 هزار نفر از هم استانی ها مشمول استفاده از مزایای صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر هستند که تا به امروز 58 هزار و 500 نفر آنان زیر پوشش این بیمه قرار گرفته اند.

وی با بیان این که خراسان شمالی از نظر بیمه شدگان فعال نیز از میانگین کشور بالاتر است، اضافه کرد: در این شاخص با 24 درصد بیمه شده فعال در حال پرداخت حق بیمه، رتبه چهارم کشوری را داریم که میانگین این شاخص در کشور 13 درصد است.

غلامزاده بر توسعه بیمه اجتماعی در استان تاکید و اظهار کرد: بنا به دستور استاندار خراسان شمالی و یاری سایر دستگاه ها، طرح توسعه بیمه از 11 ماه پیش شروع شده که از زمان اجرای آن تا به امروز، 10 هزار نفر زیر پوشش این صندوق قرار گرفته اند که معادل سه برابر آمار جذب در سال های گذشته است.

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: همچنین چهار هزار و 950 نفر نیز ثبت نام اولیه را داشته اند که با پرداخت حق بیمه خود به بیمه شدگان استان اضافه خواهند شد.

غلام زاده با بیان اینکه بیمه شدگان روستایی و عشایری باید تنها چهار ماه حق بیمه بپردازند، اضافه کرد: مابقی حق بیمه آنان برای هشت ماه دیگر سال، توسط دولت پرداخت می گردد.

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی اضافه کرد: تمام زنان و مردان متاهل و مجرد ساکن در روستاها و مناطق عشایری، کشاورزان، زنبورداران، قالیبافان، و هنرمندان صنایع دستی غیرساکن در روستا و شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری، کارکنان مراکز و شرکت های وابسته به سازمان نظام مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی و نظام دامپزشکی می توانند از بیمه اجتماعی برخوردار شوند.

غلام زاده اضافه کرد: برای نخستین بار با کوشش و همراهی سازمان برنامه و بودجه، پوشش بیمه اجتماعی رایگان همگانی برای یک میلیون و 400 هزار خانوار روستایی محروم از بیمه اجتماعی در سطح کشور محقق شد و تمامی افراد دارای شرایط پس از پایش به صورت رایگان از خدمات بیمه ای برخوردار خواهند شد.

وی اظهار کرد: در مرحله اول این طرح با سازمان های حمایتی از جمله بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تفاهم نامه خواهیم داشت تا افراد زیر پوشش خود را، که مشمول بیمه اجتماعی هستند، معرفی نمایند.

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی اضافه کرد: هم اکنون 2 هزار و 150 نفر از افراد زیر پوشش صندوق، مستمری بازماندگی و فوت دریافت می نمایند.

غلامزاده گفت: برای نخستین بار در استان 15 خانوار مشمول مستمری بازنشستگی صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر شدند که این صندوق بیمه در سال 84 تشکیل و نمایندگی آن در استان ایجاد شد و سال جاری برای نخستین بار افرادی که تا به امروز حق بیمه خود را 15 سال پرداخت نموده و به سن بازنشستگی رسیده بودند، مستمری ماهانه دریافت می نمایند.

وی گفت: این افراد بر اساس سطوح درآمدی مختلف حق بیمه خود را به صندوق واریز نموده و به سن 65 سالگی رسیده اند.

179 هزار نفر از جمعیت روستایی، عشایری و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر خراسان شمالی شرایط برخورداری از مزایای بیمه اجتماعی را دارند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1621

به "خراسان شمالی در پوشش بیمه روستاییان از کشور جلوتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خراسان شمالی در پوشش بیمه روستاییان از کشور جلوتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید