رئیس جمهور ایتالیا به زودی کناره گیری می نماید

به گزارش تور چین ارزان، خبرنگاران: رئیس جمهور 89 ساله ایتالیا تاکید نمود که به زودی به خاطر سنش از این سمت استعفا خواهد داد.

رئیس جمهور ایتالیا به زودی کناره گیری می نماید

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل تور چین ارزان به نقل از رویترز، جورجو ناپولیتانو رئیس جمهور ایتالیا روز گذشته در سخنانی بار دیگر از استعفای خود از این سمت خبر داده است.

وی تاکید نمود: من تقریبا در آستانه کناره گیری از ریاست جمهوری هستم همان طور که قانون اساسی این مساله را اجازه می دهد. من به سنی رسیده ام که محدودیت ها و مشکلاتی را برای من و وظایف قانونی ام ایجاد می نماید.

در حالی که وی اشاره ای به زمان دقیق کناره گیری از ریاست جمهوری ایتالیا ننموده انتظار می رود که ناپولیتانو در ماه ژانویه استعفای خود را رسما اعلام کند یعنی زمانی که ایتالیا ریاست دوره ای بر اتحادیه اروپا را تحویل خواهد داد.

اگر رنتسی نتواند نامزد قابل قبولی را به وسیله روند پیچیده انتخاب رئیس جمهور تعیین کند شک و تردیدها در مورد توانایی وی برای اجرای اصلاحات اقتصادی و تغییرات برنامه ریزی شده برای سیستم انتخابات و قانون اساسی بیشتر خواهد شد.

این مساله می تواند برآورد ها در مورد انتخابات زودرس در ایتالیا را افزایش دهد و به نگرانی های سیاسی مربوط به منطقه یورو دامن بزند.

رنتسی کمتر از یک سال قبل توسط ناپولیتانو انتخاب شد تا جوان ترین نخست وزیر ایتالیا لقب بگیرد. گرچه رنتسی نسبت به انتخاب جانشین ناپولیتانو ابراز اطمینان نموده ولی انتخاب رئیس جمهور جدید ایتالیا مستلزم صرف انرژی سیاسی زیادی خواهد بود. ایتالیا برای خروج از رکود اقتصادی کوشش زیادی را شروع نموده است.

انتخاب رئیس جمهور ایتالیا شامل 1000 رای دهنده از اعضای مجلس و نمایندگان مناطق مختلف است. رئیس جمهور ایتالیا یاری زیادی در برقراری ثبات سیاسی این کشور در ماه های گذشته داشته است.

ناپولیتانو در حالی قصد کناره گیری از قدرت را در اوایل سال آینده دارد که سمت رئیس جمهوری در ایتالیا بیشتر یک سمت نمایشی است ولی ناپولیتانو یاری زیادی به برقراری ثبات سیاسی در این کشور داشته تا ایتالیا بتواند از بحران اقتصادی و اقتصادی عبور کند.

بر اساس این گزارش، وی در سال 2013 میلادی تحت فشار احزاب سیاسی از روی اکراه قبول کرد تا دور دوم ریاست جمهوری را ادامه دهد چرا که شرایط سنی وی این اجازه را نمی داد تا بتواند دور دوم ریاست جمهوری را به طور کامل خاتمه دهد.

دوره ریاست ایتالیا بر اتحادیه اروپا رسما 31 دسامبر به خاتمه خواهد رسید ولی متئو رنتسی نخست وزیر ایتالیا رسما 13 ژانویه آینده ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را به لتونی تحویل خواهد داد.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 703

به "رئیس جمهور ایتالیا به زودی کناره گیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور ایتالیا به زودی کناره گیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید