رضایی: کشورها مجبور به خرید نفت از ایران هستند

به گزارش تور چین ارزان، یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بعید است فروش نفت ایران به صفر برسد، گفت که پیش بینی ما این است که برنامه آمریکا درباره خرید نفت از ایران قابل اجرا نخواهد بود و قطعاً طرح آمریکا با شکست روبرو می گردد.

رضایی: کشورها مجبور به خرید نفت از ایران هستند

محمدابراهیم رضایی در گفت وگو با تور چین ارزان در واکنش به بیانیه اخیر کاخ سفید مبنی بر اینکه آمریکا معافیت های نفتی داده شده به هشت کشور برای تجارت با ایران را تمدید نخواهد کرد، گفت: بازارهای نفت به شدت به ایران احتیاج دارند و جایگزینی به جای نفت ایران وجود ندارد. اگر قرار باشد طبق نظر آمریکا شرایط پیش رود قیمت نفت سرسام آور بالا آمده و بازار نفت دچار التهاب می گردد. از این رو به نظر می رسد این تصمیم خیلی قابلیت اجرایی ندارد.

وی با بیان اینکه باید مسئولان راه های جایگزین برای فروش نفت را پیدا نمایند، گفت: با وجودی که برنامه آمریکا صددرصد قابلیت اجرایی شدن ندارد، ولی باید با تدبیر و کوشش و هماهنگی همه عناصر داخلی بازارهای متنوع برای فروش نفت را پیدا کرد و در اختیار وزارت نفت قرار داد تا نفت ایران فروش رفته و طرح آمریکا با شکست روبرو گردد.

رضایی با تاکید بر اینکه کشورهای همراه با آمریکا خسارات زیادی را متحمل خواهند شد، اضافه کرد: البته بعضی از کشورها ابراز نارضایتی کردند که نمونه آن چین است که اعلام نموده نمی تواند با آمریکا همراهی کند. هندی ها هم در صورت حرکت طبق برنامه آمریکا بیش از 10 میلیارد دلار خسارت می بینند. اینها نشان می دهد که کشورها مجبور به خرید نفت ایران هستند.

وی در خاتمه و در جمع بندی گفت که این تصمیم آمریکا تأثیرگذار نخواهد بود و قطعاً فروش نفت ایران به صفر نمی رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 347

به "رضایی: کشورها مجبور به خرید نفت از ایران هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضایی: کشورها مجبور به خرید نفت از ایران هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید