سفر آنگلا مرکل به چین

صدر اعظم آلمان آدینه وارد چین شده و به دیدار رهبران این کشور رفته است.

سفر آنگلا مرکل به چین

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان طی سفر خود با چالش مهم برقراری تعادل بین مطرح کردن نگرانی های حقوق بشری به مقامهای چین و عمل به نفع مراودات مالی با این کشور به عنوان یکی از بزرگترین شرکای تجاری آلمان روبرو است.

آنگلا مرکل در چین با لی کچیانگ، نخست وزیر چین دیدار نموده و قرار است عصر امروز نیز با شی جینپینگ، رئیس جمهوری این کشور دیدار و صرف شام داشته باشد.

چین، یکی از بزرگترین شرکای تجاری آلمان به شمار می رود و این رابطه تجاری برای آلمان که بزرگترین اقتصاد اروپا است، اهمیت بالایی دارد؛ به خصوص آنکه احتمال بروز یک دوره رکود در آلمان نیز مطرح شده است.

آلمان برای مدت ها، روابط محبت آمیز خود با چین را حفظ نموده و برای کارخانجات چین، ادوات مختلف فراهم آورده است؛ با این حال، مراودات مذکور تحت الشعاع انتقادهای آلمان درخصوص دسترسی به بازار چین و سیاست های تکنولوژیکی این کشور قرار گرفته است.

روابط تجاری این دو کشور، صدر اعظم آلمان را درخصوص راضی ساختن انتظارات آمریکا و فعالانی که از او خواسته اند مسائل حقوق بشر -از جمله رفتار چین با اقلیت های قومی در مناطق سین کیانگ و تبت و نیز تظاهرات هنگ کنگ- را با چین به بحث بگذارد، به دشواری انداخته است.

ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان، روز پنجشنبه گفت نادیده دریافت عمدی تعهدات توسط چین درخصوص مساله هنگ کنگ و نقض حقوق بشر در سین کیانگ، نشان از آن دارد که رهبری حزب کمونیست، علیه ارزش هایی موضع گرفته که آلمان آن ها را گرامی می دارد.

این سفیر افزوده است: ما امیدواریم صدر اعظم مرکل، در حفظ ارزش هایی که موجب اتحاد آلمان پس از سقوط کمونیسم شد، موضعی جدی داشته باشد: حقوق بشر، دموکراسی و حاکمیت قانون.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 26 شهریور 1398 شناسه مطلب: 486

به "سفر آنگلا مرکل به چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر آنگلا مرکل به چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید