عشق آباد میزبان همایش بین المللی جذب سرمایه گذاری نفت و گاز ترکمن

به گزارش تور چین ارزان، رئیس جمهور ترکمنستان در همایش بین المللی جذب سرمایه گذاری نفت و گاز ترکمن گفت: این مجمع مطلوب ترین شرایط را برای کلیه سرمایه گذاران علاقه مند خارجی فراهم می نماید.

عشق آباد میزبان همایش بین المللی جذب سرمایه گذاری نفت و گاز ترکمن

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه ای خبرنگاران، قربانقلی بردی محمد اف رئیس جمهور ترکمنستان در پیغام افتتاحیه همایش بین المللی جذب سرمایه گذاری نفت و گاز ترکمن، ضمن تبریک برگزاری چنین همایشی به اهمیت مالی و سیاسی این رویداد اشاره نمود.

در بخشی از پیغام خود رئیس جمهور گفت : این مجمع مطلوب ترین شرایط را برای کلیه سرمایه گذاران علاقه مند خارجی فراهم می نماید. تاجران می توانند پیشنهادات خود را برای ارائه خدمات مدرن ارائه دهند و با همکاران ترکمن مذاکره نمایند.

وی ادامه داد: در حال حاضر، ساخت خط لوله انتقال گاز بین المللی ترکمنستان-افغانستان-پاکستان-هند با سرعت بالایی ادامه دارد. اجرای این پروژه در مقیاس عظیم نه تنها موجب تقویت توان مالی کشورهای شرکت نماینده می گردد، بلکه تأثیر مثبتی در توسعه سایر کشورها خواهد داشت.

بردی محمد اف در بخش دیگری از پیغام خود عنوان نمود: اجرای پروژه های جدید در بخش سوخت و انرژی که برای منطقه و دنیا قابل توجه است، یکی از اولویت های سیاست دولت ما در آینده خواهد بود. مطمئن هستم که کنفرانس بین المللی کنونی در تبادل تجربه تجار کشورمان با شرکای خارجی، بحث در خصوص پروژه های سودمند متقابل و برقراری همکاری های قوی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

همچنین گووانچ آقاجانف نایب رئیس شرکت دولتی ترکمن گاز در جلسه عمومی مجمع بین المللی جذب سرمایه گذاری های خارجی اعلام کرد که توسعه میدان دوستلیک (دروژبا) در دریای خزر توسط ترکمنستان و آذربایجان امکان صادرات گاز طبیعی به غرب را فراهم می نماید.

آقاجانوف گفت: این امر به لطف امضای تفاهم نامه همکاری بین دولت های ترکمنستان و آذربایجان در ابتدای امسال امکان پذیر شد. این سند نکات اصلی مربوط به اکتشاف، توسعه و توسعه میدان دوستلیک را تنظیم کرد.

وی ادامه داد: در صورت اجرای پروژه، خط لوله انتقال گاز ترانس خزر به وسیله گرجستان و ترکیه به کریدور گاز جنوبی امکان صادرات سوخت از ترکمنستان به کشورهای اروپایی نیز امکان پذیر خواهد بود.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1926

به "عشق آباد میزبان همایش بین المللی جذب سرمایه گذاری نفت و گاز ترکمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عشق آباد میزبان همایش بین المللی جذب سرمایه گذاری نفت و گاز ترکمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید