علاقمندی فیلیپین به بانکداری اسلامی

به گزارش تور چین ارزان، رئیس بانک مرکزی فیلیپین گفت: بانکداری اسلامی در دسترس سرمایه گذاران غیر مسلمانی قرار خواهد گرفت که می خواهند سبد سهام خود را متنوع نمایند

علاقمندی فیلیپین به بانکداری اسلامی

برای دیدن زیباترین کشور جنوبی شرقی آسیا با تور ارزان فیلیپین همراه باشید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، بانک مرکزی فیلیپین اعلام نموده است با ادامه صنعت بانکداری اسلامی در این کشور، فرصت های جدیدی در انتظار فعالان و مشارکت کنندگان عرصه بازار خواهد بود.

بنیامین ای. دیوکنو؛ رئیس بانک مرکزی فیلیپین (BSP) گفت: بانکداری اسلامی در دسترس سرمایه گذاران غیر مسلمانی قرار خواهد گرفت که می خواهند سبد سهام خود را متنوع کنند.

بانک مرکزی فیلیپین در سال 2019، قوانین مربوط به بانکداری اسلامی را پس از اجرای اقدامات لازم در جهت تنظیم آن، منتشر کرد. بانک های اسلامی در چارچوب اصول سازگار با شریعت مانند ممنوعیت ربا مدیریت می شوند. بانک مرکزی به این بانک ها اجازه می دهد به وسیله صکوک و ابزاری مانند اوراق قرضه نسبت به تأمین اقتصادی اقدام کنند. گفتنی است، این اقدامات موجب شده است بانک مرکزی از سوی علاقه مندان بانکداری اسلامی مورد سوال و پرس و جو قرار گیرد اگرچه کماکان درخواست رسمی برای تأسیس یک بانک اسلامی یا واحد بانکداری اسلامی مطرح نشده است.

آقای دیوکنو گفت: بانک مرکزی در این رابطه صرفا به تنظیم مقررات می پردازد و ترجیح می دهد مسائل مربوط به انطباق و نظارت شرعی را به بانک های اسلامی بسپارد. مقررات پیش روی بانکداری اسلامی شامل مواردی می گردد که مدیریت نقدینگی، چارچوب گزارشگری اقتصادی، کفایت سرمایه و همچنین چارچوب نسبت های اهرم اقتصادی را پوشش می دهد.

رئیس بانک مرکزی فیلیپین تأکید کرد: BSP به رویکرد منعطف خود نسبت به توسعه بانکداری اسلامی ادامه می دهد تا به فعالان و نقش آفرینان صنعت بانکداری اجازه دهد وارد این محیط جدید شده و به تدریج رشد و پیشرفت کنند. نهادهایی که بانک های اسلامی یا گیشه های بانکداری اسلامی را تأسیس کنند حتما باید یک شورای فقهی مشورتی ایجاد کنند. این شورا از افراد واجد شرایط و با تجربه در زمینه های فقه، بانکداری، اقتصادی، حقوق و رشته های مرتبط تشکیل می گردد.

در حال حاضر بانک اسلامی الامانه تنها وام دهنده اسلامی در این کشور است که از سال 2008 تحت نظارت بانک توسعه فیلیپین (DBP) مشغول به فعالیت می باشد.

علاقه مندان می توانند جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به این نشانی مراجعه کنند.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1867

به "علاقمندی فیلیپین به بانکداری اسلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علاقمندی فیلیپین به بانکداری اسلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید