فرصت برای شاعران جوان

به گزارش تور چین ارزان، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از دفتر شعر جوان، جایزه کتاب سال شعر دفتر جوان از سال 87 به یاد قیصر امین پور (1338 تا 1386) شاعر نام آشنا، شروع به کار کرد؛ ولی بعد از مدتی به دلیل تغییر مدیرعامل وقت دفتر شعر جوان (محمدرضا عبدالملکیان) برگزاری آن متوقف شد و از سال 96 با مدیریت جدید برگزار می گردد.

فرصت برای شاعران جوان

بر اساس این خبر شاعران متولد سال 69 و 69 به بعد که در سال 99 کتاب شعر چاپ نموده اند، خود یا ناشران آثار آنها از روز شنبه (22 خرداد) تا 15 شهریور 1400 وقت دارند با ارسال آثار خود (از هر کتاب چهار جلد) به دفتر شعر جوان به نشانی: تهران، خیابان شریعتی، خیابان شهید کلاهدوز، نبش خیابان نعمتی، خانه شاعران ایران، دفتر شعر جوان در این جایزه شرکت نمایند. کتاب هایی که برای شرکت در این جایزه ارسال می شوند، باید مجموعه مستقل شاعر، چاپ اول و به خط و زبان فارسی باشند.

هدف دفتر شعر جوان از برگزاری این جایزه معرفی شعر و شاعر خوب به جامعه است و آثار ارسالی محدودیتی از نظر موضوع و قالب شعری ندارند. همه کتاب های شعر چه در قالب های کهن و چه قالب های نوین، نیمایی و سپید در این داوری آنالیز می شوند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1975

به "فرصت برای شاعران جوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرصت برای شاعران جوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید