محمدجواد ظریف به تحریم نفت کش غرق شده سانچی از سوی آمریکا واکنش نشان داد

به گزارش تور چین ارزان، وزیر امور خارجه کشورمان شامگاه دوشنبه به اقدام دولت آمریکا در تحریم نفت کش غرق شده ایران واکنش نشان داد.

محمدجواد ظریف به تحریم نفت کش غرق شده سانچی از سوی آمریکا واکنش نشان داد

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی تور چین ارزان، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان شامگاه دوشنبه 14 آبان ماه اقدام دولت آمریکا در تحریم یک بانک تعطیل شده ایرانی و نفت کش غرق شده سانچی را در راستای عملیاتی روانی واشنگتن علیه ایران توصیف کرد.

ظریف در پستی توئیتری نوشت: آمریکا در یک عملیات روانی ناکام برای پر نشان دادن فهرست نهادهای تحریم شده ایران - که به صورت غیرعامدانه هدف قرار دادن کور ایرانی های عادی را هم اثبات می کند- بانکی را که 6 سال پیش تعطیل شده و کشتی ای که سال گذشته غرق شد را در فهرست تحریم ها قرار داد.

وزارت خزانه داری آمریکا امروز دوشنبه بیان کرد 700 فرد، شرکت، هواپیما و کشتی را در فهرست تحریم ها علیه ایران قرار داده است.

بسیاری از این 700 نهاد و شخص مورد تحریم، پیشتر در دوران اوباما نیز تحت تحریم بوده اند، هرچند که در پی توافق برجام، تحریم های اعمالی علیه آن ها معلق شد. با این حال حدود 300 مورد از نهادها و اشخاص تحت تحریم به تازگی وارد فهرست تحریمی آمریکا شده اند.

یکی از کشتی هایی که دولت آمریکا در فهرست تحریم ها قرار داده نفت کش ام وی سانچی است که دی ماه سال 1396 با یک کشتی فله بر چینی در سواحل چین برخورد کرد. بانک تات که چند سال پیش تغییرنام داده هم در فهرست تحریم ها نهاده شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 اسفند 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 230

به "محمدجواد ظریف به تحریم نفت کش غرق شده سانچی از سوی آمریکا واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدجواد ظریف به تحریم نفت کش غرق شده سانچی از سوی آمریکا واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید