مدارس در شرایط قرمز هم باز هستند ، تقسیم بندی دانش آموزان برای کلاس های حضوری ، سیم کارت شاد به زودی عرضه می گردد

به گزارش تور چین ارزان، وزیر آموزش و پرورش گفت: مدرسه باید در تمام روزهای تحصیل باز و فعال باشد؛ هیچ مدرسه ای حتی در شرایط قرمز نمی تواند بسته باشد.

مدارس در شرایط قرمز هم باز هستند ، تقسیم بندی دانش آموزان برای کلاس های حضوری ، سیم کارت شاد به زودی عرضه می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از تسنیم، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در افتتاحیه سی و چهارمین اجلاس سالیانه روسا و مدیران وزارت آموزش و پرورش کشور که به صورت مجازی در بستر شبکه شاد برگزار گردید، گفت: اهتمام شایسته به هر مسئولیت نیازمند درک دقیق از محتوای مسئولیت است، مشاغل در کشور فراوان هستند اما شغلی که موضوع کار او انسان است بی نظیر بوده و مأموریتی خطیرتر از آموزش و پرورش وجود ندارد.

اصل بر حضور دانش آموزان در مدارس است

وی اضافه کرد: در سال تحصیلی جدید اصل بر حضور دانش آموزان است چون با سال قبل متفاوت است و دانش آموزان هنوز معلم را نمی شناسند به ویژه در انتقال به مقاطع تحصیلی بعدی همه چیز برای دانش آموز جدید است و اگر حضور نباشد نمی توانیم کار را به خوبی مدیریت کنیم و هیچ روشی جایگزین حضور نیست.

وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر بتوانیم کلاس حضوری داشته باشیم بسیاری ازمشکلات حل می گردد و کار آسانتر است. مدرسه باید در تمام روزهای تحصیل باز و فعال باشد هیچ مدرسه ای حتی در شرایط قرمز نمی تواند بسته باشد مگر اینکه ستاد ملی کرونا تعطیلی عمومی اعلام کند.

حاجی میرزایی گفت: حالا که مدرسه باز است کلاس های درس را دایر می کنیم، اگر تعداد دانش آموزان اندک است و می توان پروتکل ها را رعایت کرد روال عادی است اما اگر تعداد دانش آموزان زیاد است باید آنها را گروه بندی و ورود و خروج آنها را کنترل کنیم نه اینکه بگوییم چون نمی گردد پس مدرسه تعطیل گردد. بعضی مطالعات نشان داده است باز شدن مدارس تأثیر قابل توجهی در افزایش کرونا ندارد البته نمی گویم خطری ندارد اما باید به بچه ها یاد بدهیم از خودشان مراقبت نمایند.

وی تأکید کرد: پروتکل های بهداشتی و ضدعفونی مدارس را جدی بگیریم چون امانت خانواده ها در دست ما است. سرانه ای در چند روز گذشته واریز شد و مجدد کوشش می کنیم کاستی ها را جبران کنیم.

روسای مناطق باید یک روز در هفته به مدارس بروند

وزیر آموزش و پرورش گفت: روسای مناطق یک روز در هفته به مدرسه بروند و همه کارها را کنترل نمایند و با فضای مدرسه آشنا شوند و ببینند چه اتفاقی می افتد، سال جاری باید این کار را انجام دهیم یعنی نظافت مدرسه را آنالیز نموده و با خانواده ها و معلمان صحبت کنیم. هر مدرسه باید یک طرح آموزشی داشته باشد و شرایط تک تک دانش آموزان را بداند و اگر نداند مدیر کوتاهی نموده است و اگر فردی احساس مسئولیت نمی کند باید با او برخورد گردد.

وی گفت: اگر درباره به بچه های خود حساس هستیم و نسبت به بچه های دیگران حساس نیستم با مشکل روبرو هستیم و این معیار درستی در دین داری نیست. مدرسه در شرایط فعلی باید با خانواده ها در ارتباط تنگاتگ باشد و آنها را از جزئیات برنامه ها آگاه نمایند چون در این صورت به مدرسه یاری خواهند کرد.

حاجی میرزایی اضافه کرد: خانواده ها فرزندان خود را امانت به ما سپرده اند و باید خودمان را به اندازه این امانت های عظیم، عظیم کنیم و به آنها توجه داشته باشیم، این شغل را کار اداری تلقی نکنید و مناسبات مجموعه اداری در این عرصه حاکم نیست و باید با تمام توجه در اینجا حضور پیدا کرد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: درک کامل موقعیتی که هم اکنون در آن قرار گرفتیم بسیار مهم است هم اکنون با پدیده غیر منتظره و غافلگیر نماینده روبرو شدیم که تمام مناسبات اجتماعی را تحت الشعاع قرار داده است در ادبیات جهانی از آموزش در این روزها تحت عنوان آموزش در بحران یاد می نمایند.

حاجی میرزایی گفت: هیچ تصویری از آینده این بیماری نداریم و در شرایط عدم قطعیت کامل حرکت می کنیم و حرکت ها باید دقیق و حساب شده باشد ما در شرایطی می خواهیم آموزش را دنبال کنیم که خانواده ها نگران هستند و بعضی به این نگرانی دامن می زنند، به رسانه ها هم گفتم که نگران کردن خانواده ها راه حل نیست و باید تأکید کنیم که مراقبت از خود و فرزندانمان را بیشتر کنیم.

کرونا اصل وجودی آموزش و پرورش را در مخاطره قرار داده است

وی ادامه داد: امروز عرصه هوشیاری دائم و توجه به تمام جزئیات است ما در وضعیتی قرار گرفتیم که ماموریتمان را در مخاطره قرار داده است یعنی اصل وجودی ما که آموزش دادن است در مخاطره قرار گرفته است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: البته می توان از زاویه ای دیگر به ماجرا نگاه کرد و شرایط فعلی محکی است برای توانمندی های ما بنابراین باید به عرصه آمده و ببینیم چه چیزی برای عرضه داریم ما باید پرونده سال جاری را به بهترین وجه و حتی بهتر از سال های قبل ببندیم.

حاجی میرزایی اظهار کرد: کرونا با همه آسیب هایی که به جامعه زد فرصتی برای کسب قابلیت های جدید و ورود به عرصه های نو است و باید این فرصت را مغتنم شمرده و حداکثر استفاده را از آن ببریم.

وی ادامه داد: ما تحت نظارت ملی هستیم و نمی توان تبلیغات بی اساس کرد و در باغ سبز نشان داد چون خانواده ها هر روز ما را ارزیابی می نمایند و اگر درست عمل کنیم همه می فهمنند بنابراین درست عمل نموده و به داوری های عمومی اعتماد کنیم.سال جاری نظارت ما تمایز کلیدی دارد و آن هم این است که نظارت خانواده های نگران را داریم که جدیتر از حالت متعارف و معمول است.

سیم کارت دانش آموزی عرضه می گردد

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای اینترنت ایمن با دو اپراتور صحبت شده است و هر دو این روزها سیم کارت شاد برای دانش آموزان عرضه می نمایند که اینترنت ایمن دارد.

وی گفت: مسئولان استانی این ملاحظات را مورد توجه قرار دهند، فعال سازی شبکه ارتباطی تا پیغام ها را ارائه دهیم و پیغام مخاطبان را به سرعت بگیریم هیچ بخشی در کشور شبکه گسترده نظام تعلیم و تربیت را ندارد چقدر از این ظرفیت به درستی استفاده می کنیم؟ کاغذ ابزار مناسبی برای ارتباط در این شبکه نیست در هر منطقه هر کدام از معاونان باید مسئولیت چند مدرسه را بپذیرند و مدیر با معلمان در ارتباط مستقیم باشد اینکه از معلم خبر ندارم واقعاً سرشکستگی دارد و هیچ کس نباید از شبکه بیرون بماند و معلمان با دانش آموزان و خانواده ها در ارتباط باشند.

وزیر آموزش و پرورش بیان نمود: اینکه فکر می کنیم معلم دنبال رتبه بندی و امتیاز بیشتر است ناشی از وجهی است که ما آن را پررنگ نکردیم و آن هم توان انگیزه دهی و معنا بخشی به کار است افرادی که پیوند معنادارتری با کار خود برقرار نمایند با انگیزه می شوند و همه افراد تمایل دارند کار موثر انجام دهند و ما باید بتوانیم کار موثر را معنا کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1486

به "مدارس در شرایط قرمز هم باز هستند ، تقسیم بندی دانش آموزان برای کلاس های حضوری ، سیم کارت شاد به زودی عرضه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارس در شرایط قرمز هم باز هستند ، تقسیم بندی دانش آموزان برای کلاس های حضوری ، سیم کارت شاد به زودی عرضه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید