تور کانادا: ورک پرمیت برای کسانی که با ویزا در کانادا هستند؛ تغییراتی که کرونا در مقررات داده است

به گزارش تور چین ارزان، به طور معمول، کسانی که ویزای ویزیتوری دارند، نمی توانند برای دریافت اجازه کار از داخل کانادا اقدام نمایند. با این حال، به دلیل شیوع کووید 19، قوانین مربوط به اجازه بازدیدنمایندگان برای درخواست مجوز کار تغییر نموده است و این افراد در حال حاضر می توانند به صورت آنلاین درخواست مجوز کار بدهند.

تور کانادا: ورک پرمیت برای کسانی که با ویزا در کانادا هستند؛ تغییراتی که کرونا در مقررات داده است

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

البته، شرایط مربوط به کووید 19 به طور مداوم در حال تغییر است و امکان دارد توانایی بازدیدکنندگان برای ارائه درخواست کار در خاک کانادا در هر زمانی لغو گردد.

در قانون جدید، شرایط مختلفی برای درخواست کنندگان ذکر شده است و وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهفرایندی کانادا (IRCC) راهنمای مفصلی را به منظور ارائه درخواست مجوز کار ارائه داده است.

این مطلب به ذکر جزئیات بیشتری از قانون جدید پرداخته و به شرایط لازم برای پذیرش درخواست اشاره نموده است. نکاتی که احتمال پذیرش درخواست شما را بالا می برد و مراحلی که برای ارائه درخواست مجوز کار درون خاک کانادا باید طی گردد، از دیگر نکاتی است که در این مطلب می خوانید.

اگر در حال حاضر با ویزای ویزیتوری در کانادا هستید و تصمیم گرفته اید که بمانید و کار کنید، مهم است که قبل از ادامه کار از موقعیت مهاجرتی خود آگاه شوید. چراکه با درخواست برای کار ممکن است به صورت سهوی، شرایط ویزای ویزیتوری خود را نقض کنید و این موضوع ممکن است توانایی شما در تامین اجازه کار در آینده را به خطر بیندازد.

همواره توصیه می گردد که فرایند صحیح را دنبال نمایید و از خدمات وکیل مهاجرتی بهره ببرید که می تواند گزینه های مناسب شما را پیشنهاد دهد.

با انجام این کار می توانید در هزینه و وقت خود صرفه جویی کنید و این امکان را داشته باشید که بدون هیچ تاخیر بی موردی برنامه های خود را ادامه دهید.

در این مطلب، شرایط مهاجرتی شما به عنوان یک ویزیتور در کانادا و چگونگی تامین اجازه کار را به طور خلاصه بیان خواهیم کرد.

همان طور که خواهید دید، به دلیل شیوع کووید 19، قوانین مربوط به اجازه بازدیدکنندگان برای درخواست مجوز کار تغییر نموده است.

آیا می توانم به عنوان ویزیتوری که در حال حاضر در خاک کانادا حضور دارد، درخواست مجوز کار بدهم؟

پاسخ کوتاه به این سوال بله است، اما به طور معمول نه. یکی از شرایط دریافت ویزای ویزیتوری این است که شما باید وابستگی هایی از قبیل شغل، خانه، دارایی های اقتصادی یا خانواده ای داشته باشید که شما را به کشورتان برگرداند و در انتها بازدید خود، از کانادا خارج شوید.

این قوانین وضع شده اند تا دولت اطمینان یابد افرادی که از ویزاهای ویزیتوری استفاده می کنند، ویزیتورهای واقعی هستند و از این ویزا به عنوان وسیله ای برای ورود به کشور و رسیدن به مقاصد دیگر استفاده نمی کنند.

تحت چه شرایطی می توان حین حضور در کانادا برای اجازه کار در این کشور درخواست داد؟

در قوانین مهاجرت گفته شده است که فقط در صورت وجود هر یک از موارد زیر می توانید حین حضور در کانادا برای اجازه کار در این کشور درخواست دهید:

 • مجوز تحصیل یا مجوز کار معتبری دارید
 • همسر، شریک قانونی زندگی یا پدر و مادر شما مجوز تحصیل یا مجوز کار معتبری دارند
 • صلاحیت دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی را دارید و مجوز تحصیل شما هنوز معتبر است
 • شما، همسرتان، شریک قانونی زندگی یا والدین تان اجازه اقامت موقت دارید که 6 ماه یا بیشتر اعتبار دارد
 • در انتظار اعلام نتیجه درخواست اقامت دائم برای همسر یا شریک قانونی زندگی در کانادا هستید
 • ادعای حمایت از پناهندگان را مطرح نموده اید یا خواهید کرد
 • از سوی اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا، Immigration and Refugee Board of Canada به عنوان یک پناهنده یا شخص تحت حمایت شناخته شده اید
 • اجازه دارید بدون مجوز کار در کانادا مشغول به کار شوید، اما برای کار در شغل دیگری به مجوز کار احتیاج دارید. این موضوع در خصوص بازدیدکنندگان تجاری صدق نمی نماید
 • براساس توافق ایالات متحده، مکزیک و کانادا شما به عنوان یک تاجر، سرمایه گذار یا نیروی منتقل شده درون شرکتی یا حرفه ای شناخته می شوید

به عنوان دارنده ویزای ویزیتوری، اگر هیچ یک از این موارد شامل حال شما نمی گردد، بنابراین قاعدتا باید از خارج از کانادا اقدام کنید، اما به دلیل شیوع کووید 19 این قوانین دستخوش تغییر شده است.

کووید 19 چه تغییراتی در قوانین مربوط به بازدیدکنندگان متقاضی مجوز کار در کانادا ایجاد نموده است؟

وب سایت دولت کانادا در حال حاضر بیان می نماید که به طور معمول، بازدیدکنندگان نمی توانند برای دریافت اجازه کار از داخل کانادا اقدام کنند. به دلیل شیوع کووید 19، بازدیدکنندگان اکنون می توانند به صورت آنلاین درخواست مجوز کار بدهند.

باید تاکید نمود که این قانون صرفا در زمان اعلام آن است که می تواند عملی گردد و متقاضیان احتاقتصادی باید آنالیز کنند که آیا این قانون در زمان درخواست آنها اعمال می گردد یا خیر.

از آنجا که شرایط مربوط به کووید 19 به طور مداوم در حال تغییر است و دولت به طور منظم موقعیت را آنالیز می نماید، ممکن است توانایی بازدیدکنندگان برای ارائه درخواست کار در خاک کانادا در هر زمانی لغو گردد.

وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهفرایندی کانادا (IRCC) راهنمای بسیار مفصلی را به منظور ارائه درخواست مجوز کار ارائه می دهد که برای اطمینان از رعایت کلیه ضوابط واجد شرایط بودن، باید آن را بخوانید.

در آنالیز پیشنهادهای کاری، چه مواردی برای IRCC اهمیت دارد؟

به منظور ارائه درخواست مجوز کار، باید یک پیشنهاد کار از یک کارفرمای واجد شرایط در کانادا داشته باشید. هنگام درخواست، IRCC موارد زیر را آنالیز خواهد نمود:

 • واقعی بودن پیشنهاد کاری
 • سابقه سازگاری کارفرما با تعهدات ذکر شده در پیشنهادات کار برای کارگران خارجی استخدام شده در 6 سال گذشته در خصوص دستمزد، شرایط کار و شغل
 • انطباق با قوانین فدرال استانی یا منطقه ای، و
 • آنالیز این نکته که آیا کارفرما طبق قانون حفاظت از مهاجران و پناهندگان از استخدام یک تبعه خارجی منع شده یا خیر.

رعایت این نکات، احتمال پذیرش درخواست شما را بالا می برد

کارفرما همچنین ممکن است احتیاج به مجوز ارزیابی تاثیر بر بازار کانادا (LMIA) داشته باشد تا آنالیز کند که اشتغال شما احتمالا تاثیر خنثی یا مثبتی بر بازار کار در کانادا دارد. همچنین باید:

 • افسر پفراینده را قانع کنید که در انتها دوره کاری خود کانادا را ترک خواهید کرد،
 • اثبات کنید که در طول اقامت خود در کانادا پول کافی برای مراقبت از خود و اعضای خانواده و بازگشت به خانه را دارید،
 • قانون مدار باشید و سابقه فعالیت مجرمانه نداشته باشید (ممکن است از شما بخواهند گواهی عدم سوءپیشینه ارائه دهید)،
 • خطری برای امنیت کانادا نداشته نباشید،
 • از شرایط سلامتی کامل برخوردار باشید و در صورت لزوم تست پزشکی بدهید،
 • هرگونه مدارک اضافی درخواست شده از سوی افسر را برای تایید پفراینده خود ارائه دهید.

مراحلی که برای ارائه درخواست مجوز کار درون خاک کانادا باید پشت سر بگذارید

هنگامی که یک پیشنهاد شغلی تایید شده داشته باشید، می توانید برای اجازه کار درخواست دهید. درخواست شما به صورت آنلاین تکمیل می گردد.

به عنوان بخشی از فرایند درخواست خود، شما می بایستی کپی اسناد پشتیبان از جمله یک نسخه از مجوز ارزیابی تاثیر بر بازار کانادا (LMIA) یا شماره پیشنهاد استخدام خود و شواهدی مبنی بر اینکه شما واجد شرایط شغلی لازم هستید (به عنوان مثال مدارک صلاحیت خود) را بارگذاری کنید.

پس از ارسال درخواست، باید اطلاعات بیومتریک یعنی اثر انگشت و عکس خود را در یک سرویس جمع آوری بیومتریک در کانادا ارائه دهید.

سپس باید منتظر پردازش درخواست خود باشید.

در صورت اعطای مجوز، تعیینا نوع کارهایی که می توانید انجام دهید ، افرادی که می توانید برای آنها کار کنید، مکان و ساعات کار شما تعیین می گردد.

تا دیر نشده، اقدام کنید

کووید 19 فرصتی را برای بازدیدکنندگان در کانادا فراهم نموده است که بدون احتیاج به بازگشت به خانه درخواست مجوز کار بدهند.

اگر تصمیم به این کار دارید، لازم است که به سرعت اقدام کنید، زیرا این سیاست برای همواره پابرجا نخواهد ماند.

منبع: هفته نامه آتش
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1978

به "تور کانادا: ورک پرمیت برای کسانی که با ویزا در کانادا هستند؛ تغییراتی که کرونا در مقررات داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور کانادا: ورک پرمیت برای کسانی که با ویزا در کانادا هستند؛ تغییراتی که کرونا در مقررات داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید