چین به آمریکا هشدار داد

به گزارش تور چین ارزان، چین با انتشار بیانیه ای به آمریکا درباره دخالت در اعتراضات هنگ کنگ هشدار داد.

چین به آمریکا هشدار داد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دفتر وزارت امور خارجه چین در هنگ کنگ با انتشار بیانیه ای ضمن هشدار نسبت به تحولات هنگ کنگ از آمریکا خواست تا از گمراه کردنجدایی طلبان خشونت گرا خودداری کند.

در این بیانیه همچنین چین از آمریکا خواسته است تا در ارتباط با بعضی گزارش ها درباره ارتباط با رهبران جدایی طلبان شفاف سازی کند.

روز گذشته نیز یک مقام سیاسی چین با اعلام نگرانی نسبت به اوضاع هنگ کنگ و انتقاد از هرج و مرج فعلی و اعتراضات در این منطقه هشدار داده بود که هنگ کنگ در صورت تداوم وضعیت فعلی ممکن است با بدترین بحران مالی از زمان انتقال حاکمیتش از انگلیس به چین روبرو گردد.

همچنین در ادامه هشدار مقامات چین نسبت به اوضاع هنگ کنگ، یانگ گوانگ سخنگوی وزارت امور هنگ کنگ در دولت چین با اندک شمردن آشوبگران در هنگ کنگ اعلام نموده است که آن گروه بسیار کوچک جنایتکار، خشن و بی رحم و نیز گروه های دیگری که پشت سر آنها سنگر گرفته اند باید برایشان روشن گردد: کسانی که با آتش بازی می نمایند، با آتش نابود می شوند. آنها در نهایت سزای کار خود را خواهند دید.

سخنگوی وزارت امور هنگ کنگ در دولت چین در این خصوص گفته است که قدرت دولت مرکزی چین را دست کم نگیرید. هرگز قاطعیت و قدرت عظیم دولت مرکزی را دست کم نگیرید.

اعتراض ها در هنگ کنگ بر سر استرداد یک متهم به چین شروع شد ولی معترضان هم اکنون باتغییر خواسته های خود و تحت تأثیر دخالت های غربی ها خواهان خودمختاری کامل و برکناری رئیس اجرایی هنگ کنگ هستند که منصوب چین است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 428

به "چین به آمریکا هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین به آمریکا هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید